Polskie drużyny piłkarskie zdobywają tytuły w turnieju Columbus Day

POLSKA – Wraz z zakończeniem sezonu zasadniczego i poniedziałkowym świętem w kalendarzu szkoły, w ten weekend na boisku w Kuyahoora Valley Town Park odbyły się coroczne Turnieje Piłki Nożnej Polski z okazji Dnia Kolumba.

Mistrzostwa wywalczyli zarówno polscy chłopcy, jak i dziewczęta, jeden w thrillerze w niedzielę, drugi łatwiej. W pierwszym finale Polki pokonały Little Falls 2:1 po dogrywce; W drugim meczu polscy chłopcy zwyciężyli 7:1 z Herkimerem.

Lily Martin strzeliła wszystkie pięć goli dla Polski na turnieju, w tym zwycięskiego gola w niedzielnym meczu 84-20. Martin strzelił hat-tricka w sobotnim zwycięstwie 3:0 nad Dolgeville, a Maddison Haver asystowała przy jednym z jej trzech goli. Niedzielny mecz zakończył się remisem po dogrywce dzięki bramkom Martina i Little Falls Mountie Madisyn Willett. Haver ponownie asystował przy jednym z goli Martina.

W sobotę drużyna Little Falls pokonała DeRuyter 4:1 w pierwszej rundzie, a dwa gole strzelił Peighton Lawrence i przy trzecim asystował, a gola i asystę zanotowała Alycia McKoy. McKoy także asystował przy niedzielnej bramce Willetta.

Za swój dwudniowy występ Martin została uznana za najcenniejszą zawodniczkę turnieju. McKoy został uznany za wybitną ofensywną zawodniczkę turnieju, a Polki Amelia Guarascio i Zyanna Irving-Summers zostały odpowiednio wybitną defensywą i bramkarzką.

Dolgeville pokonało DeRuyter 7:1 w meczu pocieszenia dziewcząt, przy czym Emily Metz strzeliła trzy gole, a Ryleigh Kenyon strzelił dwa gole.

Dominują polscy chłopcy

Jeśli chodzi o chłopców, Carter Cookinham strzelił osiem goli i dołożył asystę w ciągu dwóch dni, zapewniając sobie nagrodę dla najbardziej wartościowego zawodnika. Strzelił trzy gole i zaliczył asystę w sobotnim zwycięstwie 8:1 nad Remsenem, a następnie strzelił pięć goli w niedzielnym finale.

Jason Victor asystował przy czterech niedzielnych bramkach, a wszystkie padły w pierwszych 60 minutach gry; Polska prowadziła do przerwy 3:0 dzięki dwóm golom Cookinhama – pierwszego w trzeciej minucie – i jednemu Caleba Forbesa. Daetyn Jones otworzył drugą połowę i zaliczył kolejną asystę.

READ  High School Basketball: Hungry Hammond pędzi obok Polski, by awansować do ostatniej czwórki; Chłopcy z Heuvelton upadają | Sekcja-10

Tornadoes utrzymywali przewagę do ostatniej minuty, zanim w 80. minucie Adam Fountain strzelił gola dla Herkimera.

Michael Anderson strzelił dwa gole w sobotnim zwycięstwie Polski, Victor i Dax Coe mieli po jednym golu i asyście, a Jones miał trzy asysty.

Oprócz Cookinhama koledzy z drużyny, Tommy Haver i Victor, zostali uznani odpowiednio za wybitnych graczy w defensywie i ataku w turnieju, a Wesley Pforter z DeRuytera został uznany za wybitnego bramkarza.

W meczu pocieszenia Pforter i DeRuyter’s Rocker pokonali Remsena 4:2.

Oprócz Polski w świąteczny weekend miasto Webb było gospodarzem turniejów chłopców i dziewcząt Davida R. Lyncha, a dziewczęta z Whitesboro zagrały w Pucharze Finger Lakes w Skaneateles.

Reprezentanci Polski mają obecnie bilans 11-2-0 i zostały im trzy mecze do rozegrania, zanim Sekcja III przejdzie do niedzielnych play-offów. Dziewczęta mają bilans 7-5-1, a do rozegrania pozostały jeszcze trzy mecze.