Connect with us

Sport

Polski Olimpijczyk na aukcji srebrny medal na pomoc choremu dziecku | Sporty

Published

on

WARSZAWA, Polska (AP) – Olimpijka z Polski wystawiła na aukcji swój srebrny medal na Igrzyskach w Tokio, aby zebrać pieniądze na operację ratującą życie młodego chłopca, a następnie kupujący powiedział jej, że może zatrzymać swoją nagrodę.

Maria Andrejczyk, 25-letnia rzucająca oszczepem, która pokonała raka kości i kontuzję barku, by wziąć udział w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich, powiedziała, że ​​postanowiła wystawić swój medal na aukcji, aby pomóc chłopcu, wiedząc, jak bardzo musi walczyć z przeciwnościami losu i bólem. ”

Pieniądze trafiają do Miłosza Małego, niemowlęcia z wadą serca, którego rodzina zbiera datki na operację w Stanach Zjednoczonych. Rodzice Miłosza ogłosili w zeszłym tygodniu, że bez operacji chłopiec może wkrótce umrzeć.

Żabka, popularna sieć supermarketów w Polsce, zaoferowała 200 tys. zł (51 tys. dolarów), ale powiedziała, że ​​sportowiec zatrzyma jej medal.

„Poruszył nas piękny i niezwykle szlachetny gest naszego olimpijczyka” – powiedział Żabka.

Fani przekazali dodatkowe 300 000 (76 500 USD) na pomoc chłopcu.

Jeszcze przed przyznaniem kontraktu władze gminy Andrejczyk w Polsce zgodziły się na wykonanie dla niej repliki medalu.

Prawa autorskie 2021 The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, transmitowany, przerabiany ani rozpowszechniany w jakikolwiek sposób bez pozwolenia.

READ  Polak Szymon Marciniak poprowadzi finał mistrzostw świata
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *