Connect with us

Zabawa

Polska zamknie swoje granice dla rosyjskich i białoruskich ciężarówek

Published

on

Polska zamknie swoje granice dla rosyjskich i białoruskich ciężarówek

Jaka jest sytuacja ukraińskich uchodźców w Polsce? 3:37

(.) — Minister spraw wewnętrznych Polski Mariusz Kamiński podpisał w poniedziałek zarządzenie o wstrzymaniu ruchu towarów rosyjskimi i białoruskimi pojazdami przez granicę z Białorusią.

Rozporządzenie zostało opublikowane na stronie internetowej polskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

„Wstrzymany jest graniczny ruch towarowy na przejściach granicznych z Republiką Białorusi dla samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych, przyczep, w tym naczep i grup ciężarówek zarejestrowanych na terytorium Republiki Białoruś lub Federacji Rosyjskiej” – czytamy w oświadczeniu. Komenda.

Zarządzenie obowiązuje od 1 czerwca „do odwołania”.

W poniedziałek Kamiński poinformował na Twitterze, że podjął decyzję o „wpisaniu 365 obywateli Białorusi na listę sankcji i zamrożeniu środków finansowych i gospodarczych 20 firm i 16 innych osób, głównie związanych z rosyjskim kapitałem”. Wśród nich jest „159 parlamentarzystów z Białorusi”.

Otrzymają zakaz wjazdu do Polski i innych krajów strefy Schengen, a ich aktywa zostaną zamrożone – poinformował w poniedziałek polski rząd na swojej stronie internetowej.

„Inni parlamentarzyści zostali już umieszczeni na polskiej liście sankcyjnej. Dlatego sankcje dotyczą już wszystkich posłów białoruskiego parlamentu” – czytamy w komunikacie.

Według polskiego rządu decyzja została podjęta „w związku z potwierdzeniem drakońskiego wyroku w sprawie Andrzeja Poczobuta i represjami władz białoruskich wobec przeciwników politycznych reżimu Aleksandra Łukaszenki”.

READ  M jak miłość, odcinek 1555: Budzyński idzie! Magda jako pierwsza dowiaduje się o decyzji Andrzeja
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *