Pokonując Pegulę Świątek zabezpiecza tytuł w finale WTA i wraca na numer 1

TENIS

Iga Świątek zdobyła swój pierwszy tytuł WTA Finals i zajęła pierwsze miejsce w rankingu na koniec roku, pokonując Jessicę Pegulę 6:1, 6:0 w serii dominujących występów w poniedziałek w Cancun w Meksyku.

Po otwarciu na 1:1 Świątek przejęła pełną kontrolę i wygrała kolejnych 11 meczów swoją podstawową grą na wysokim poziomie, rzadko popełniając niewymuszone błędy i nieustannie wpychając Pegulę w błędy.

Świątek, 22-latka z Polski, objęła prowadzenie 5:0 w mistrzostwach kończących sezon tournee, wygrywając wszystkie 10 rozegranych setów i pozwalając w sumie na zaledwie 20 gemów. To najniższa suma od czasu zwycięzcy turnieju w 2003 roku, kiedy turniej powrócił do formatu „każdy z każdym”. Poprzednim najniższym punktem w tym okresie były 34 mecze, które Justine Henin przegrała w 2007 roku.

Świątek jest także najmłodszą zwyciężczynią finałów WTA od czasu Petry Kvitovej z 2011 roku, która miała 21 lat.

Zwycięstwo to pozwala jej wrócić na pierwsze miejsce, które Świątek zajmowała od kwietnia 2022 r. do września tego roku, kiedy to oddała je Arynie Sabalence.

PIŁKA NOŻNA

PREMIER LEAGUE: Gracze Tottenhamu stracili głowy i pozostały rekord niepokonanej drużyny w angielskiej Premier League.

Hat-trick Nicolasa Jacksona w końcówce meczu zapewnił Chelsea zwycięstwo 4:1 w chaotycznych derbach Londynu, po których upłynęły dwie czerwone kartki dla obrońców Tottenhamu Cristian Romero i Destiny Udogie, pięć nieuznanych bramek oraz specyficzne podejście taktyczne menadżera Spurs Ange Postecoglou w jego mało prawdopodobna gra polegająca na przetrwaniu z dziewięcioma mężczyznami.

Jackson przełamał opór Tottenhamu trzema bramkami z 75. minuty, kończąc gorączkowy mecz, który czasami przeczył logice, gdy gospodarze, pomimo wysokiej linii obrony, zostali pokonani po wyrzuceniu Romero w 33. minucie i Udogiego w drugiej 55. minucie. .

Dejan Kulusevski świetnie rozpoczął Tottenham, oddając strzał odbity w szóstej minucie, ale w derbach zrobiło się gorąco po serii dzikich wślizgów i szalonych incydentów.

READ  „Francuzi o tym nie wspomnieli” – arbiter odpowiada na krytykę bramki Argentyny | wiadomości piłkarskie

Pośród całego szaleństwa Cole Palmer wyrównał z rzutu karnego po tym, jak Romero przyznał rzut karny i odebrał dla Tottenhamu czwartą czerwoną kartkę w ciągu dwóch i pół roku za niebezpieczny atak na argentyńskiego kolegę z drużyny Enzo Fernandeza.

A kiedy Udogie dostał drugą żółtą kartkę, Tottenham stanął w obliczu trudnej walki o utrzymanie niepokonanego początku sezonu.

Chelsea początkowo nie udało się pokonać odważnej, ale być może naiwnej linii bramkowej Tottenhamu, ale ostatecznie udało się to z niszczycielskim skutkiem.

Ostatnie dwa gole Jacksona padły późno w doliczonym czasie gry, zapewniając trenerowi gości Mauricio Pochettino pamiętne zwycięstwo po powrocie do klubu, którego trenował w latach 2014–2019, i prowadząc do finału Ligi Mistrzów.

MLS: Portland Timbers mianowali byłego trenera Interu Miami Phila Neville’a na nowego głównego trenera zespołu na sezon 2026.

Neville zastępuje Giovanniego Savarese, który został zwolniony przez Timbers w sierpniu po ponad pięciu sezonach w klubie. Portland docierało do play-offów w czterech z tych sezonów, a w 2018 i 2021 roku dotarło do meczu o tytuł MLS Cup.

Neville (46 l.), który miał długą karierę zawodową w Manchesterze United i Evertonie, był trenerem Interu Miami od 2021 roku aż do zwolnienia w czerwcu tego roku. Jako trener klubu MLS Davida Beckhama miał 35-42-13 lat.

Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Jeśli podałeś adres e-mail swojego konta, wyślemy Ci wiadomość e-mail z kodem resetującym.

” Poprzedni

Podsumowanie NHL: Backstrom prawdopodobnie nie zagra już w tym sezonie, mówi dyrektor generalny Capitals, Brian MacLellan