Podsumowanie półfinału barażowego Euro 2024: Polska pokonuje Estonię, a Ukraina odzyskuje przewagę w Bośni | Wiadomości piłkarskie

Podsumowanie półfinału barażowego Euro 2024: Polska pokonuje Estonię, a Ukraina odzyskuje przewagę w Bośni |  Wiadomości piłkarskie

Polska pokonuje Estonię 5:1 i dociera do finału z Walią; Ukraina strzela dwa gole w końcówce, wygrywając 2:1 w Bośni i zmierząc się z Islandią po pokonaniu Izraela 4:1; Grecja pokonuje Kazachstan i rozpoczyna rozgrywkę z Gruzją, która pokonała Luksemburg 2:0; Finały odbywają się we wtorek

22:33, Wielka Brytania, czwartek 21 marca 2024 r

Polska pokonała 10-osobową Estonię 5:1 i zapewniła sobie miejsce w finale barażowym Euro 2024, w którym zmierzy się z Walią po tym, jak drużyna Roba Page’a pokonała Finlandię.

Skrzydłowy Lens Przemysław Frankowski dał Polsce prowadzenie po 22 minutach w Warszawie, po czym estoński pomocnik Maksim Paskotsi został wyrzucony z boiska za drugą żółtą kartkę.

Tuż po wznowieniu grę ponownie skierował Piotr Zieliński, a trzeciego gola strzelił Jakub Piotrowski po 70 minutach.

Samobójczy gol Karola Metsa dał wynik 4:0 i fatalny wieczór dla Estonii zakończył się, gdy Sebastian Szymański strzelił piątego gola dla Polski, a następnie Martina Vetkala strzelił gola pocieszenia w końcówce.

Walia pokonała Finlandię 4:1 na stadionie w Cardiff City, na którym we wtorek wieczorem odbędzie się także finał Path A.

Artem Dowbyk świętuje po zdobyciu wyrównującego gola dla Ukrainy

Na ścieżce B, Ukraina strzelił dwa gole w ciągu ostatnich pięciu minut, od tyłu i pokonał Bośnia 2:1 w Zenicy.

Strzał Amara Dedica z kąta został w 56 minucie odbity od ukraińskiego obrońcy Mykoły Matwijenko i zdobył bramkę samobójczą.

Jednak Ukraina wyrównała w 85. minucie dzięki rezerwowemu Romanowi Jaremczukowi, po czym główka Artema Dowbyka zakończyła powrót i zaskoczyła kibiców gospodarzy.

Islandia również zaszli od tyłu, kiedy uderzyli Izrael 4:1 w Budapeszcie, gdzie Albert Gudmundsson strzelił hat-tricka.

Izrael objął prowadzenie po rzucie karnym Erana Zahaviego, ale napastnik Genui Gudmundsson wyrównał po rzucie wolnym, po czym Arnor Traustason odmienił losy meczu odbitym rzutem rożnym tuż przed przerwą.

Albert Gudmundsson (po lewej) świętuje po zdobyciu pierwszego gola dla Islandii

Na 15 minut przed końcem izraelski obrońca Roy Revivo został ukarany czerwoną kartką, po czym w 83. minucie Gudmundsson otrzymał drugą kartkę i w końcowej fazie meczu skompletował hat-tricka.

Gruzja zakończony Luksemburg ma nadzieję, że uda mu się dostać do pierwszego dużego turnieju dzięki zwycięstwu 2:0 w Tbilisi, gdzie goście zakończyli grę w 10-osobowej lidze.

Giorgi Chakvetadze dał Gruzji prowadzenie w 40. minucie przed kontrowersyjnym początkiem drugiej połowy. Wydawało się, że wyrównującą bramkę strzelił Gerson Rodrigues, ale po długiej analizie VAR nie uznano tego za wcześniejszy faul na obrońcy Maxime Chanot, który został ukarany czerwoną kartką za powalenie gruzińskiego napastnika Georgesa Mikautadze.

Napastnik Gruzji Budu Zivzivadze cieszy się po zdobyciu pierwszego gola

Czakwetadze zdobył drugą bramkę tuż po upływie godziny i posłał Gruzję do finału Ścieżki C, gdzie się spotkają Grecjaktóre przetoczyło się obok Kazachstan 5:0 w Atenach.

Anastasios Bakasetas zapewnił Grecji prowadzenie już po rzucie karnym, a wkrótce potem strzałem głową Dimitrisa Pelkasa podwyższono na 2:0.

Lewy obrońca Liverpoolu Kostas Tsimikas świętuje po wielkim zwycięstwie Grecji

Napastnicy Panathinaikosu, Fotis Ioannidis i Dimitrios Kourbelis, również zdobyli gola, aby przypieczętować remis przed przerwą, a piątą bramkę zdobył Aleksandr Marochkin w końcówce.