Pliskova i Azarenka wygrywają mecze otwarcia WTA

MONTREAL: Były numer jeden na świecie Karolina Pliskova i Victoria Azarenka awansowały po opóźnieniach spowodowanych deszczem pierwszego dnia (wtorek w Manili) turnieju WTA Montreal Open na kortach twardych.

Znakomita Czeszka Pliskova pokonała Chińczyka Zhu Lina i zapewniła sobie miejsce w drugiej rundzie z obecną numerem jeden na świecie z Polski Igą Świątek, aktualną mistrzynią US i French Open.

DOBRY START Wiktoria Azarenka z Białorusi powraca w pierwszym secie przeciwko Magdzie Linette z Polski podczas pierwszego dnia National Bank Open na Stade IGA w poniedziałek 7 sierpnia 2023 r. w Montrealu w Kanadzie. ZDJĘCIE MINAS PANAGIOTAKIS/AFP

Wicemistrzyni Montrealu 2021 Pliskova potrzebowała dwóch godzin i 22 minut, aby wyeliminować Zhu 6-3, 6-7 (8/10), 6-2.

Rain doprowadził do remisu na 8:8 po tym, jak Pliskova zmarnowała dwie okazje meczowe. Zhu zdobyła pierwsze dwa punkty po wznowieniu gry, ale Pliskova trzykrotnie złamała je w ostatnim secie, aby zapewnić sobie zwycięstwo.

„Byłam dobrze przygotowana na obie sytuacje, ponieważ jest 8-8, więc mogą to być tylko dwa szybkie punkty, więc spodziewaj się ich utraty” – powiedziała Pliskova.

„To trudne, ponieważ jesteś tak blisko wygranej, a potem zaczynasz od zera w trzecim secie, ale nic nie możesz na to poradzić. Nadal musisz tam być i walczyć.

Świątek prowadzi 2:0 z Pliskovą, pokonując ją 6:0, 6:0 w finale Rzym 2021 i wygrywając w trzech setach w Stuttgarcie cztery miesiące temu.

„Nie byłem naprawdę blisko wygranej (w kwietniu), ale po prostu czułem, że znalazłem grę, przeciwko której mogę grać”. [Swiatek]– powiedziała Pliskova.

„Ona nie daje ci wielu darmowych punktów. Musisz znaleźć równowagę między ryzykowną grą a agresywną grą, ale nie za bardzo ryzykowną, nie za dużą.

Światowa 19 Azarenka, z Białorusią nr 16, pokonała 6:3, 6:0 25. plasującą się w tabeli Polkę Magdę Linette w meczu przegranych tegorocznego półfinału Australian Open.

READ  „Moim marzeniem jest Paryż 2024”

Było to 187. zwycięstwo Azarenki w karierze na poziomie WTA 1000. 34-latek przewyższył poprzedni wynik Simony Halep pod względem większości zwycięstw od początku rozgrywek w 2009 roku.

Azarenka, dwukrotna mistrzyni Australian Open, wróciła po trzygodzinnej przerwie w deszczu między setami, aby zdobyć 24 punkty z 31 w drugim secie, pomszcząc stratę z Linette w Miami.

Rozstawiona na 13 miejscu Madison Keys, wicemistrzostwo US Open 2017, pokonała 43-letnią rodaczkę Venus Williams, siedmiokrotną mistrzynię Wielkiego Szlema, 6:2, 7:5 po godzinie i 51 minutach.

28-letnia Keys zdobyła swój siódmy tytuł WTA w karierze w Eastbourne w zeszłym miesiącu. W drugiej rundzie pokonała Włoszkę Jasmine Paolini, która zajmuje 49. miejsce w rankingu i pokonała Chorwatkę nr 22 na świecie Donnę Vekic 7:6 (7/3), 6:2.