Pascal Dion złotym medalistą Pucharu Świata w Short Tracku w Polsce

W sobotę kanadyjscy łyżwiarze szybcy na krótkim torze zdobyli cztery medale podczas zawodów Pucharu Świata w Gdańsku.

Pascal Dion z Montrealu zdobył złoto w biegu na 1500 metrów mężczyzn, pokonując srebrnego medalistę Janga Sungwoo z Korei Południowej i brązowego medalistę Friso Emonsa z Holandii.

ZOBACZ ZOBACZ: Dion z L Montreal zdobywa złoto na 1500 m:

Kanadyjczyk Dion zdobywa złoto w Pucharze Świata w Short Tracku w Polsce

Pascal Dion z Montrealu zdobył w sobotę złoty medal Pucharu Świata na 1500 metrów w krótkim torze w Gdańsku.

Steven Dubois z Terrebonne w Quebecu zdobył srebro w finale biegu na 500 m mężczyzn, za zwycięzcą Seo Yi-rą z Korei Południowej. Brązowy medal zdobył Łukasz Huczyński z Polski na własnym lodowisku.

OBEJRZYJ l Dubois o włos brakuje złota:

Dubois dodaje srebro do dużej kolekcji medali Kanady na Pucharze Świata w Short Tracku

Steven Dubois z Terrebonne w Quebecu o włos nie zdobył złotego medalu w wyścigu Pucharu Świata na 500 metrów w krótkim torze w Gdańsku, zdobywając w sobotę do domu srebrny medal.

Kim Boutin z Sherbrooke w Quebecu stanęła na podium w biegu na 500 metrów kobiet i odebrała brązowy medal. Za nią zwyciężyła złota medalistka Selma Poutsma z Holandii, a srebro Belg Desmet Hanne.

Claudia Gagnon z La Baie w Quebecu zajęła szóste miejsce w tych samych zawodach, wyprzedzając Kanadyjkę Danae Blais z Chateauguay w Quebecu.

ZOBACZ TUTAJ l Boutin zadowala się brązem na 500 metrów:

Kanadyjczyk Boutin zdobywa brązowy medal Pucharu Świata w Short Tracku

Kim Boutin z Sherbrooke w Quebecu zdobył w sobotę w Gdańsku brązowy medal w biegu na 500 metrów w krótkim torze.

Kanadyjska sztafeta mieszana zapewniła sobie czwarte miejsce na podium tego dnia.

Brązowy medal zdobyli Boutin, Rikki Doak z Fredericton na Wyspie Księcia Edwarda, Maxime Laoun z Montrealu i Jordan Pierre-Gilles z Sherbrooke w Quebecu. Holandia i Korea Południowa zdobyły odpowiednio złoto i srebro.

READ  Rhoads, Polska zdobywa tytuł klubowy PV 500 500

Relacja z dnia 2 rozpoczyna się w niedzielę o 8:00 czasu wschodniego. Cała akcja będzie transmitowana na żywo na CBCSports.ca, aplikacji CBC Sports i CBC Gem.

ZOBACZ l Kanadyjska sztafeta mieszana na podium:

Kanadyjska sztafeta mieszana na krótkim torze wieńczy swój wielki dzień brązowym medalem

Dla Kanady był to brązowy medal w sztafecie mieszanej, oprócz trzech indywidualnych medali na krótkim torze, które Kanada zdobyła już w sobotę podczas Pucharu Świata w Gdańsku.