Pascal Dion pomaga kanadyjskim mężczyznom zdobyć złoto w sztafecie short track i zdobyć srebro na dystansie 1000 m

Pascal Dion wrócił w niedzielę do swoich medalistów na dystansie 1000 metrów, a także przyczynił się do złotego występu w męskiej sztafecie przed wyjazdem z Węgier.

Łyżwiarz szybki z Montrealu zdobył medalowe podium wyścigu 5000cc wraz z Jordanem-Pierre Gillesem, Charlesem Hamelinem i Stevem Duboisem, pokonując Koreę Południową (6:44,892) i gospodarzy, których pokonały Węgry (6:6:45,003). .

Wcześniej Dion zatrzymał zegar w 1: 25,698 za srebro na krótkim torze wyścigu Pucharu Świata w Debreczynie.

27-latek stawał na medalowym podium w każdym ze swoich 1000 wyścigów w tym sezonie. Brąz zdobył 31 października w Nagoi w Japonii, tydzień po tym, jak zajął trzecie miejsce w Pekinie.

Hwang Daeheon z Korei Południowej wygrał niedzielne zawody w 1:25.425, holenderski łyżwiarz Itzhak de Laat ukończył podium w 1:26.211.

Dion zdobył swój pierwszy medal w Pucharze Świata w wyścigu 1500 mężczyzn w sobotę i zdobył srebro za Chińczykiem Ren Ziwei.

ZEGAR | Dion zdobywa srebrny medal na dystansie 1000 metrów na Węgrzech:

Pascal Dion zdobywa srebrny medal na krótkiej trasie Pucharu Świata mężczyzn na 1000 m

Pascal Dion z Montrealu zajął drugie miejsce w biegu mężczyzn na krótkiej trasie na 1000 m podczas zawodów Pucharu Świata ISU na krótkiej trasie w Debreczynie na Węgrzech. 6:20

W przypadku kobiet, Courtney Sarault z Moncton, NB, została ukarana i wyeliminowana z walki o medale w wydarzeniu 1000.

Suzanne Schulting z Holandii zwyciężyła w czasie 1:31,475 min, za nią uplasowały się Koreańczyki Choi Minjeon (1:31,789) i Polka Natalia Maliszewska (1:31,950).

Sarault później przyczyniła się do zdobycia srebrnego medalu w sztafecie kobiet.

21-latek przejechał czas 4:06,789 na dystansie 3000 metrów z Alyson Charles, Florence Brunelle i Kim Boutin. Holandia wygrała 4:06,769, a Chiny zajęły trzecie miejsce z 4:06,782.

Camille de Serres-Rainville, Charles Hamelin, Steve Dubois i Brunelle zajęli drugie miejsce na dystansie 2000 metrów 2:39,651 w sztafecie mieszanej.

READ  Niemieckie media nierozważne dla Lewandowskiego. Piłka nożna „Numer Artystyczny”

Chiny zwyciężyły w 2:39,386, a Francja zajęła trzecie miejsce w 2:40,417.

ZEGAR | Sarault zdobywa brąz w Debreczynie w sobotę:

Courtney Sarault zdobywa brąz w krótkim dystansie Pucharu Świata na 1500 m

21-letnia Courtney Sarault z Moncton, NB, zajęła trzecie miejsce i zdobyła brąz w konkursie kobiet na krótkim torze na 1500 m podczas Pucharu Świata ISU na krótkim torze w Debreczynie na Węgrzech. 9:00