Connect with us

Sport

Paneraton powraca | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Zdjęcie personelu / R. Michael Semple Biegacze rozpoczynają bieg na 10 km z Covelli Center w centrum Youngstown podczas 12. dorocznego Panerathonu w niedzielę rano. Tysiące turystów i biegaczy wzięło udział pomimo groźby deszczu.

YOUNGSTOWN — Brenda Henderson jest przyzwyczajona do bycia tam dla innych, więc była zszokowana i zasmucona, gdy scenariusz został tymczasowo odwrócony z powodów, których nie mogła kontrolować.

„To ja dbam o wszystkich. Jestem dla wszystkich, którzy mnie potrzebują” — powiedział Henderson z Hubbard, powstrzymując łzy.

Ta opieka rozciąga się na jej matkę, która jest w jej kościele i wielu innych, dodała.

Przyczyną odwrócenia była diagnoza raka piersi w trzecim stadium, którą otrzymała w styczniu, co w zeszłym tygodniu zaowocowało ośmioma rundami chemioterapii i operacji, które obejmowały usunięcie 22 węzłów chłonnych i ponowne połączenie jednego naczynia krwionośnego.

Głównie ze względu na ich troskliwą postawę, zasięg i działania, ponad 35 członków rodziny, przyjaciół i innych zwolenników zebrało się, aby założyć własny biznes “Drużyna Brenda”, jeden z wielu, którzy wzięli udział w 12-tym dorocznym Panerathonie na 10 km / 2 mile zabawy bieganie i spacer w niedzielę, który rozpoczął się i zakończył w Covelli Center w centrum miasta.

Dochód trafi do Centrum Kompleksowej Opieki Piersiowej im. Joanie Abdu, które zostało otwarte w Youngstown w 2011 roku i jest jedyną tego typu placówką w Mahoning Valley. Od samego początku Panerathon zebrał ponad 3 miliony dolarów na rzecz Fundacji Zdrowia Miłosierdzia na wsparcie Breast Center, zauważyła koordynatorka Panerathonu, Candace Madden.

Październik to Miesiąc Edukacji Raka Piersi.

Ponad 130 zespołów z pięcioma lub więcej osobami w każdym wieku – o nazwach takich jak „JoJos dzbanki”, „Stos kolców” oraz „Fizjoterapia w suszarce” – uczestniczyli w wydarzeniu rok po przejściu do świata wirtualnego w zeszłym roku z powodu pandemii COVID-19. Część funduszy została wykorzystana na utworzenie dwóch satelitarnych ośrodków opieki nad piersiami, po jednym w Polsce i Columbianie, powiedział Madden.

READ  Ursuline Duo, starszy gracz z obszaru Bulldogs | Wiadomości, sport, praca

Henderson przypomniała sobie, że podczas pływania poczuła nieprawidłowości pod pachą, co robiła kilka razy w tygodniu. Henderson powiedział, że czas zbiegł się z jej coroczną kontrolą, zanim USG ujawniło guz w jej piersi, dodając, że wynikiem jest agresywny typ raka.

“To niesamowite,” powiedziała o liczbie ludzi, którzy zebrali się dla niej. „Otrzymałem duże wsparcie podczas wszystkich moich operacji i chemioterapii. Jestem osobą, która nie jest do tego przyzwyczajona.”

Jednak ci, którzy są bardzo przyzwyczajeni do biegania, to Alan Burns z Boardman, którego czas 11:24:02 zapewnił mu pierwsze miejsce w 2-milowym marszu i biegu.

“Biegam od gimnazjum i liceum” Burns powiedział, dodając, że był również w drużynach biegowych i torowych Uniwersytetu Youngstown.

Dla Burnsa, przedstawiciela handlowego Zabel’s Restaurant Equipment and Supplies w Youngstown, bieganie w zawodach jest prawdziwie rodzinnym zajęciem, ponieważ niedawno zakwalifikował się do 125. Maratonu Bostońskiego 11 października dorocznego Maratonu Bostońskiego.

“Miło jest znów zobaczyć tłum razem” powiedział młodszy Burns, porównując niedzielny Paneraton z ubiegłorocznym.

Trasa dla dwumilowych spacerowiczów i biegaczy prowadziła przez znaczną część centrum Youngstown; zawodnicy na 10 km przeszli przez część korytarza śródmieścia i wzdłuż trasy, która biegła w dużej mierze równolegle do Lake Glacier w Mill Creek Park.

Madden zauważył, że dołożono wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom pandemii, w tym współpracę z Departamentem Zdrowia Youngstown. Ponadto uczestnicy wydarzenia mogli zdobyć szczepionki na COVID-19 i grypę, powiedziała.

Madden dodała, że ​​była wdzięczna widząc ogromną frekwencję i ciągłe wsparcie społeczności dla wydarzenia, które zebrało również fundusze na zakup dużego mobilnego aparatu do mammografii, który świadczy usługi dla wielu kobiet w okolicy, które mogą nie mieć dostępu do takiej opieki .

„Jestem bardzo podekscytowany, widząc, jak wszyscy zebrali się w tak krótkim czasie” powiedział Sam Covelli, właściciel i operator Covelli Enterprises Inc. z siedzibą w Warren, która obsługuje ponad 315 lokalizacji Panera Bread.

READ  Rodzice Boardman pozywają maski | Wiadomości, sport, praca

Covelli dodał, że jest wdzięczny, że liczni sponsorzy Panerathonu powrócili pomimo trwającego kryzysu zdrowotnego i innych wyzwań. Wyraził również nadzieję, że wydarzenie będzie się dalej rozwijać i docierać do większej liczby kobiet z rakiem piersi oraz że jest zadowolony ze wsparcia społeczności.

„Jestem tak dumny, że mieszkam w tej dolinie”, dodał Covelli.

Otrzymuj najnowsze wiadomości i nie tylko w swojej skrzynce odbiorczej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *