Connect with us

Zabawa

Okręg szkolny w Tennessee zakazuje książki o Holokauście

Published

on

ATHENS, Tennessee – okręg szkolny w stanie Tennessee głosował za zakazem nagrodzonej nagrodą Pulitzera powieści graficznej o Holokauście zamiast „nieodpowiedniego języka” i ilustracji nagiej kobiety, zgodnie z protokołem z posiedzenia zarządu.

Rada Szkolna Hrabstwa McMinn postanowiła 10 stycznia usunąć „mysz” ze swojego programu nauczania, podały media.

Art Spiegelman otrzymał nagrodę Pulitzera w 1992 roku za pracę, która opowiada historię jego żydowskich rodziców, którzy mieszkali w Polsce w latach 40. XX wieku i pokazuje, jak rozmawia z ojcem na temat jego doświadczeń jako ocalałego z Holokaustu.

W wywiadzie Spiegelman powiedział CNBC, że był „oszołomiony” decyzją rady szkolnej i nazwał akcję „orwellowską”.

„Pozostawia mnie z otwartą szczęką, jak „Co?” – powiedział.

Protokoły z zebrania rady szkolnej wskazują na zastrzeżenia co do niektórych użytych języków i początkowo dyrektor Lee Parkison zasugerował, by je zredagować „w celu pozbycia się ośmiu wulgaryzmów i wizerunku kobiety, której się sprzeciwia”.

Naga kobieta jest narysowana jako mysz. W powieści graficznej Żydzi są przedstawiani jako myszy, a naziści jako koty.

„Pokazuje ludzi wiszących, pokazuje, jak zabijają dzieci, dlaczego system edukacji do tego zachęca? To nie jest mądre ani zdrowe” – powiedział członek rady szkolnej Tony Allman o książce, która była częścią szkolnego programu nauczania języka angielskiego w okręgu.

Liderka klasy Julie Goodin, była nauczycielka historii, powiedziała, że ​​uważa, że ​​powieść graficzna to dobry sposób na przedstawienie przerażającego wydarzenia.

„To trudne dla tego pokolenia, te dzieci nawet nie znają 11 września, nawet się nie urodziły” – powiedział Goodin. „Czy słowa są obraźliwe? Tak, nie ma nikogo, kto myśli, że tak nie jest. Ale usunięcie pierwszej części nie zmienia znaczenia tego, co próbuje przedstawić”.

READ  Jak RODO zawodzi | PRZEWODOWA WIELKA BRYTANIA

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *