Nowy rekordzista Ligi Mistrzów. Łamie 25-letni rekord PiNonu

Borussia, Choć mecz z Zenitem rozpoczęła od bramki (strzelił Sebastián Driussi w 16. minucie), to ostatecznie wygrała 2: 1 po bramkach Łukasza Piszczka i Axela Witsela i przypieczętowała awans grupy F z pierwszego miejsca.

Punktem kulminacyjnym wieczoru był jednak występ Youssoufa Moukoko. Napastnik Borussii wyszedł na boisko w 58. minucie. Niemiec zadebiutował w LM w wieku 16 i 18 dni. Tym samym ustanowił nowy rekord gry.

Obejrzyj wideo
„Kiedy zobaczyłem twarz Kloppa, byłem smutny” [SEKCJA PIŁKARSKA #74]

Borussia z najmłodszym zawodnikiem w historii Ligi Mistrzów. 25-letni rekord pobity

Poprzednim rekordzistą w grupie wiekowej była Celestine Babayaro. Nigeryjczyk, który grał w Anderlecht Brussels, zadebiutował w 1995 roku Liga Mistrzów Mieć 16 lat i 85 dni. To nie pierwszy rekord, który pobiła niemiecka piłkarz Borussia Dortmund.

Łukasz Piszczek czekał na tego gola 298 dni! „Jak rasowy snajper” [WIDEO]

Urodzony 20 listopada 2004 roku zawodnik zadebiutował w Bundesliga 16 lat i jeden dzień. W meczu z Herthą (wygrana 5: 2) zagrał pięć minut. Dołożył również 23 minuty przeciwko FC Koeln (1: 2) i 45 minut przeciwko Eintracht Frankfurt (1: 1).

W zawodach seniorów nie wszedł jeszcze na listę strzelców. Warto jednak zaznaczyć, że Moukoko strzelił 10 goli w trzech meczach dla młodzieżowej drużyny BVB U19 w tym sezonie.

Do fazy pucharowej Liga Mistrzów Drużyna Luciena Favre awansowała z pierwszego miejsca z 13 punktami. Rzym, drugi w grupie F, za liderami ligi, ma trzy punkty straty.