Connect with us

Sport

Notatnik reportera Walii: Zespół Roberta Page’a w doskonałej formie na finałowy mecz barażowy Euro 2024 z Polską | Wiadomości piłkarskie

Published

on

Notatnik reportera Walii: Zespół Roberta Page’a w doskonałej formie na finałowy mecz barażowy Euro 2024 z Polską |  Wiadomości piłkarskie

Geraint Hughes ze Sky Sports News pisze swój najnowszy notatnik reporterski przed finałem barażowym Walii przeciwko Polsce w Cardiff, który zadecyduje o tym, kto pojedzie do Niemiec; Śledź transmisję na żywo z finału barażowego Euro 2024 przeciwko Polsce w aplikacji i na stronie internetowej Sky Sports dziś wieczorem, początek o 19:45

Z Geraint Hughes, Sky Sports News


19:59, Wielka Brytania, wtorek, 26 marca 2024 r

Byliśmy tu już wcześniej. Słyszeliśmy powiedzenie: „Aby wygrać, potrzeba wszystkiego” i wiemy, jak ważne jest zakwalifikowanie się do dużego turnieju.

W czerwcu 2022 roku Walia gościła Ukrainę. Nagrodą było wówczas miejsce na Pucharze Świata w Katarze. Teraz to Polska zostaje gościna przez walijską gościnność i stawką tego lata jest jej miejsce na Mistrzostwach Europy w Niemczech. To kolejny moment, w którym zwycięzca bierze wszystko.

Geraint Hughes ze Sky Sports News analizuje imponujące zwycięstwo Walii nad Finlandią 4:1 i patrzy w przyszłość na wielki finał barażowy przeciwko Polsce.

Walia i Polska dobrze weszły w mecz, ich forma jest imponująca i obie przybyły do ​​Cardiff po zwycięstwach w półfinałach barażowych. Jednakże, biorąc pod uwagę przewagę Walii na własnym stadionie, czy ich obowiązkiem jest przejąć prowadzenie i taktycznie przejąć inicjatywę?

Nie jestem tego pewien. Dlaczego?


Zdjęcie:
Neco Williams świętuje po zapewnieniu Walii prowadzenia 2:0 przeciwko Finlandii

Ponieważ Walia uwielbia kontrataki, wie, że ma kilku bardzo szybkich graczy – Neco Wiliamsa, Dana Jamesa, Brennan Johnson, żeby wymienić tylko trzech. Aby kontratakować, zespoły czasami muszą oddać piłkę i pozwolić przeciwnikowi to zauważyć.

W zeszły czwartek przeciwko Finlandii poszło całkiem nieźle, ale nawet wtedy w drugiej połowie Walia zdecydowanie dominowała, a Finlandia rzadko posiadała piłkę. Nie jestem pewien, czy Walia pozwoli którejkolwiek ze stron na luksus kontroli przeciwko Polsce – to będzie zacięta sprawa.

Po zwycięstwie 4:1 nad Finlandią w Cardiff trener Walii Rob Page powiedział, że jego zespół jest szczęśliwy, mogąc rywalizować z każdym, kto stara się zakwalifikować do Mistrzostw Europy.

Rozmawiałem z kilkoma dziennikarzami piszącymi o Polsce, którzy właśnie przybyli do Cardiff i są pewni siebie. Twierdzą, że ich zespół ma szybkość i wiedzę, a także doświadczenie, którego nie powinien wystraszyć tłum partyzantów, który będzie kibicował drużynie w czerwieni.


Zdjęcie:
Walia będzie musiała uciszyć polskiego napastnika Roberta Lewandowskiego, jeśli chce we wtorek awansować

Frustrując i pozbawiając Walii przestrzeni do wykorzystania swojego tempa, uważają, że Polska ma przewagę w oczekiwanym bardzo zaciętym meczu. W takich meczach często jeden lub dwa momenty decydują o wyniku meczu. Błąd, brak koncentracji, piękny gol.


Zdjęcie:
Gracze Walii świętują wraz z Davidem Brooksem po jego wczesnym rozpoczęciu w meczu przeciwko Finlandii

Jednak z walijskiego punktu widzenia nie mogę wymyślić lepszego sposobu, aby drużyna Roba Page’a dostała się do finału. Zrobili wszystko, o co ich poproszono. Kilku młodych zawodników z odrobiną doświadczenia obserwowało postępy drużyny w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, od niezwykle imponującego zwycięstwa nad Chorwacją i remisu z Turcją – gdzie nawet Turcy musieli przyznać, że byli na drugim miejscu – oraz imponującej Finlandii.

Zespół bez Garetha Bale’a i Aarona Ramseya ekscytuje kibiców i wyraźnie dodaje im pewności siebie. Nikt jednak nie jest w stanie dokładnie przewidzieć wyniku, rywalizują ze sobą dwie dobre strony.

Były reprezentant Walii Rob Earnshaw uważa, że ​​drużyna Roba Page’a ma duże szanse na zapewnienie sobie miejsca na Mistrzostwach Europy po imponującym zwycięstwie 4:1 nad Finlandią.

Aby Walia i jej czerwony mur odniosły sukces, konieczne będzie obgryzanie paznokci, ściskanie innych kibiców i modlitwy do kogokolwiek lub czegokolwiek, aby walijski zawodnik nie popełnił kluczowego błędu lub nie popełnił cudownego gola zawodnika z ziejący ogniem smok uderzył w pierś.

W której grupie Walia znajdzie się na Mistrzostwach Europy, jeśli wygra?

Walia tam będzie Grupa D na Euro 2024, jeśli uda im się pokonać Polska. To dałoby im konkurencję Francja, Holandia I Austria.

Zwycięzca ścieżki play-off B – Ukraina Lub Islandia – wejdę Grupa Ei twarz Belgia, Słowacja I Rumunia na Mistrzostwach Europy.

Oraz zwycięzca ścieżki play-off C – Gruzja Lub Grecja – zostali poproszeni o wejście do środka Grupa Fz Portugalia, Indyk I Republika Czeska.

Nie chcąc kusić losu, Rob Page kazał obrońcy Walii Connorowi Robertsowi ogolić swój kluczowy zarost.

Jakie grupy są na Euro 2024?

Grupa A – Niemcy, Szkocja, Węgry, Szwajcaria

READ  Siatkarz LM. Jastrzębski Węgiel - Stroitiel 3-0

Grupa B – Hiszpania, Chorwacja, Włochy, Albania

Grupa C – Słowenia, Dania, Serbia, Anglia

Grupa D – Walia lub Polska, Holandia, Austria, Francja

Grupa E – Belgia, Słowacja, Rumunia, Ukraina czy Islandia

Grupa F – Türkiye, Gruzja czy Grecja, Portugalia, Czechy


Zdjęcie:
Czy to nowe pokolenie walijskich graczy?

Jaki jest harmonogram i format Euro 2024?

Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z sześciu grup finałowych oraz cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc.

Pozostałe daty kwalifikacji
26 marca 2024 r.: Finał play-off

Turniej finałowy

14 czerwca 2024 r.: Mecz otwarcia Mistrzostw Europy 2024, Monachium Football Arena (Allianz Arena)
30 czerwca – 2 lipca: Runda 16
5-6 Lipiec: Ćwierćfinały
9-10 Lipiec: Półfinały
14 lipca: Finał Mistrzostw Europy 2024 na Stadionie Olimpijskim w Berlinie

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *