Niemcy świętują 1000. międzynarodowy mecz z dramatycznym remisem z Ukrainą

Joshua Kimmich strzelił wyrównującego gola dla Niemiec (EPA)

Niemcy zaznaczyli swój tysięczny występ dramatycznym remisem 3:3 i karą w ostatniej sekundzie Ukraina na meczu charytatywnym w Bremie.

Niemcy objęli prowadzenie w szóstej minucie po odbiciu od Niclasa Fullkruga, który strzelił swojego siódmego gola w siedmiu meczach.

Ukraina wykorzystała luźną piłkę w środku pola do wyprowadzenia kontrataku, gdy Wiktor Cyhankow wyrównał w 19. minucie.

Cztery minuty później strzał Mychajło Mudryka w pole karne z 6 jardów został odbity przez Antonio Rüdigera, co zakończyło się samobójczym golem i dało gościom prowadzenie 2:1.

Drużyna Hansiego Flicka poniosła kolejną porażkę na początku drugiej połowy po tym, jak Cyhankow strzelił drugiego gola po błędzie w obronie, dając Ukrainie prowadzenie 3:1.

Na siedem minut przed końcem Niemcy wyrównali, gdy wyrównał Kai Havertz Joshua Kimmich Wykorzystał rzut karny w doliczonym czasie gry, aby zapobiec pierwszemu zwycięstwu Ukrainy z Niemcami.

„Zaczęliśmy mecz naprawdę dobrze, czułem się stosunkowo dobrze. Potem straciliśmy dwa głupie gole – powiedział Kimmich. – Na szczęście ostatecznie zdobyliśmy dwa gole.

Niemcy późno wywrócili grę do góry nogami (Getty Images)

Trener kadry narodowej Flick dodał: „Zrobiliśmy wiele rzeczy dobrze w posiadaniu piłki i stworzyliśmy okazje, ale niestety nie wykorzystaliśmy ich tak, jak byśmy chcieli”.

„Współczuję zespołowi, ponieważ naprawdę próbowali odwrócić mecz. Ważne jest, abyśmy pokazali mentalność. To wystarczyło, aby było 3:3, ale wciąż musimy radzić sobie z rzeczami, które musimy zrobić lepiej.

Niemcy jako gospodarze EURO nie wezmą udziału w eliminacjach iw piątek rozegrają mecze towarzyskie z Polską, a cztery dni później z Kolumbią.

Ukraina zagra w piątek z Macedonią Północną, a trzy dni później z Maltą w eliminacjach grupy C do Euro 2024.

READ  UNICEF dostarcza środki ratujące życie w Polsce, aby pomóc rodzinom uciekającym przed wojną na Ukrainie - w Polsce