Niemcy przegrywają z Polską, gdy rośnie presja na Hansiego Flicka

Pomimo „całkowicie rozczarowującego wyniku” Flick powiedział, że jego drużyna miała czas, aby wszystko naprawić.© AFP

Niemcy, gospodarze Euro 2024, przegrali z Polską 0:1 w towarzyskim meczu w Warszawie w piątek, a gol Jakuba Kiwora w pierwszej połowie wywarł jeszcze większą presję na trenerze Hansi Flicku. Zwycięstwo Polski było dopiero ich drugim zwycięstwem nad sąsiadami w 22 meczach od 1933 roku i dało Niemcom samotne zwycięstwo w czterech meczach od katastrofalnego sezonu mistrzostw świata w Katarze. W połowie pierwszej połowy Kiwor strzelił z rzutu rożnego, dając swojej drużynie prowadzenie w starciu ze zdezorganizowaną niemiecką obroną, potęgując problemy Flicka przed przyszłorocznym Euro na własnym terenie.

„Jesteśmy w trakcie i próbujemy różnych rzeczy” — wyjaśnił Flick. – Przed nami jeszcze długa droga, zanim tam dotrzemy.

„Do czerwca przyszłego roku będziemy mieć zespół pracujący razem”.

Boczny obrońca Robin Gosens, który grał w Interze Mediolan zaledwie sześć dni temu, kiedy przegrali finał Ligi Mistrzów 0:1 z Man City, powiedział, że jego drużyna chce „wprawić Niemcy w ducha optymizmu i sprawić, by kraj pozostał w tyle”.

„Wiemy, że można to osiągnąć tylko poprzez wyniki i zwycięstwa”.

Kapitan Polski Robert Lewandowski, który wygrał Ligę Mistrzów z Bayernem Monachium pod wodzą Flicka w 2020 roku, powiedział: „Nie było idealnie… staraliśmy się utrudnić Niemcom dzień”.

Flick był krytykowany za ciągłe eksperymentowanie z jąkaniem się drużyny i dokonał dziewięciu zmian w drużynie, która w poniedziałek zremisowała 3:3 z Ukrainą w Bremie.

Pozostał tylko kapitan Joshua Kimmich i środkowy obrońca Antonio Rüdiger, Flick zadebiutował w trójce obrońców 21-letniego środkowego obrońcy Malicka Thiawa.

Polska szybko wniosła energię, a Jakub Błaszczykowski, występując po raz 109. i ostatni w reprezentacji Polski, obronił strzał Thiawa w przerwie po 13 minutach.

READ  Notatnik reportera z Walii: Jak Rob Page konfiguruje broń ofensywną, aby pokonać ostatnią przeszkodę w Mistrzostwach Świata | wiadomości piłkarskie

Błaszczykowski został zmieniony wkrótce potem, a 37-latek otrzymał owację na stojąco od obu fanów po spędzeniu ponad dekady w Borussii Dortmund i Wolfsburgu w Niemczech.

Gospodarze kontynuowali świętowanie i objęli prowadzenie w połowie pierwszej połowy, kiedy Kiwor uratował obrońcę West Ham Thilo Kehrera i skierował piłkę z rzutu rożnego Piotra Zielinksiego.

W drugiej połowie Niemcy poprawili swoją grę i wydawało się, że dziesięć minut później mieli doskonałą okazję do wyrównania, gdy Jan Bednarek dostrzegł piłkę ręką w polu karnym.

Jednak Polska uzyskała ułaskawienie, gdy rzut karny został anulowany po analizie, a powtórki VAR pokazały, że ramię środkowego obrońcy Southampton miało niewystarczający kontakt.

Kimmich, który obronił rzut karny dla Niemiec w doliczonym czasie gry przeciwko Ukrainie, próbował z dystansu, ale jego strzał odbił się od poprzeczki.

Flick dokonał pięciu zmian w ataku w ostatnich minutach, ale Niemcy nie zdobyli gola.

Podczas gdy Niemcy zakwalifikowali się jako gospodarze przyszłorocznych mistrzostw Europy, pozostają pytania dotyczące drużyny, której nie udało się przełożyć swojego talentu i zasobów na sukcesy na boisku od czasu wygrania mistrzostw świata w Brazylii w 2014 roku.

(Ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i jest generowana automatycznie z kanału konsorcjalnego).