Connect with us

Zabawa

Netflix otwiera centrum Europy Wschodniej w Polsce – The Hollywood Reporter

Published

on

Netflix otworzy biuro w Warszawie, które według giganta streamingu będzie regionalnym hubem dla Europy Środkowo-Wschodniej, obejmującym operacje Netflix w Polsce, Rumunii, Czechach, Węgrzech, Chorwacji i Ukrainie.

Netflix działa w Polsce od kilku lat, współpracując z lokalnymi twórcami przy polskojęzycznych serialach, takich jak Las, Rojst ’97oraz seksifyi filmy, w tym Operacja Hiacynt, Nikt nie śpi dziś w lesie oraz Jak zakochałam się w gangsterze. Hitowa seria fantasy Netflix Wiedźminz Henrym Cavillem, na podstawie serii książek o tym samym tytule autorstwa polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego.

Netflix twierdzi, że zainwestował ponad 490 milionów złotych (115 milionów dolarów) w polskie oryginały i stworzył około 2600 miejsc pracy w regionie.

Podobnie jak wiele międzynarodowych studiów, Netflix kręci wiele międzynarodowych anglojęzycznych seriali i filmów w Europie Środkowo-Wschodniej, z tytułami takimi jak ekstrakcja 2 i pierwszy sezon Cień i kość nakręcony w regionie.

Według Netflix, utworzenie centrum produkcyjnego w Polsce to „kolejny kamień milowy w naszej podróży po Europie Środkowo-Wschodniej, jeszcze bardziej zbliżający nas do naszych członków i partnerów kreatywnych”.

Przeprowadzka do Polski następuje wraz z rozszerzeniem działalności Netflix w Europie. Streamer ma już biura w Londynie, Paryżu, Berlinie, Rzymie, Amsterdamie, Madrycie, Sztokholmie i Stambule. Jednak w następstwie rosyjskiej inwazji na Ukrainę Netflix wstrzymał tam produkcję i wstrzymał wszystkie nadchodzące rosyjskojęzyczne seriale, w tym współczesne opowiadanie Anna Karenina – pierwsza rosyjska oryginalna seria streamera – i Zatodramat detektywistyczny w stylu neo-noir.

READ  Reżyser Hooman Seyyedi, gwiazda Mohsen Tanabandeh ogląda zwycięstwo „III wojny światowej” w Wenecji
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.