Connect with us

Zabawa

Największy na świecie mural „Wiedźmin” będzie najnowszym muralem, który ozdobi oblicze Łodzi – The First News

Published

on

Na 26 kondygnacjach, powierzchni 2000 m² i wysokości 78 metrów, praca na boku kompleksu mieszkalnego, powszechnie znanego jako Manhattan, będzie miała Geralta z Rivii jako głównego bohatera.
Netflix / UM Łódź

Na 26 piętrach w Łodzi rozpoczęły się prace nad największym muralem w Polsce – i największym na świecie muralem poświęconym wiedźminowi.

Chociaż ostateczny projekt jest utrzymywany w ścisłej tajemnicy, władze miasta drażnią się, że praca została zainspirowana obrazem Caspara Davida Friedricha z 1818 roku.

Choć ostateczny projekt jest utrzymywany w ścisłej tajemnicy, władze miasta drażnią się, że praca została zainspirowana obrazem Caspara Davida Friedricha z 1818 roku zatytułowanym „Wędrowiec nad morzem mgły”.Domena publiczna / Netflix

Oryginalna praca Friedricha zatytułowana „Wędrowiec nad morzem mgły” przedstawia młodego mężczyznę stojącego w zamyśleniu na półce skalnej; Ściskając laskę i odwracając się plecami do widza, protagonista w zamyśleniu wpatruje się w spowity mgłą horyzont.

Często okrzyknięty jednym z największych niemieckich artystów swojego pokolenia, prace Friedricha często zawierały bardzo przemyślane postacie w przeciwieństwie do upiornych krajobrazów.

Nawet biorąc pod uwagę swoje rozmiary, mural Wiedźmin nie da się pomylić z niczym innym w samym sercu miasta.Urząd Miejski w Łodzi

Organizatorzy mają nadzieję, że mural Wiedźmina zostanie odsłonięty w pełnej krasie w październiku, kiedy miasto obchodzi 32. rocznicę swojego istnienia. hostowaneNS Edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier.

Dzieło rozciąga się na powierzchni 2000 m² i osiąga wysokość 78 metrów, a jako głównego bohatera przedstawi Geralta von Rivię.

Często postrzegany jako hańba dla charakteru miasta, mural Wiedźmina może całkowicie przewartościować estetyczną wartość Manhattanu.Grzegorz Michałowski /PAP

To nie przypadek, że Geralt von Rivia wkrótce zagości w trzecim co do wielkości mieście w Polsce.

Koncepcja Wiedźmina została zaprojektowana przez miejscowego mieszkańca Andrzeja Sapkowskiego i ukuta przez Sapkowskiego w połowie lat 80., kiedy pracował jako wędrowny handlarz futrami.

To nie przypadek, że Geralt von Rivia wkrótce zagości w trzecim co do wielkości mieście w Polsce. Koncepcja Wiedźmina została zaprojektowana przez miejscowego mieszkańca Andrzeja Sapkowskiego i ukuta przez Sapkowskiego w połowie lat 80., kiedy pracował jako wędrowny handlarz futrami.Paweł Kula /PAP

Zapalony fan science fiction i fantasy, Sapkowski zgłosił opowiadanie do konkursu pisarskiego prowadzonego przez magazyn Fantastyka. Czekając rok na wyniki, jego wpis Wiedźmin zajął trzecie miejsce.

Przyjęty entuzjastycznie przez czytelników pisma, Sapkowski pisał następnie kolejne opowiadania, aby sprostać zapotrzebowaniu.

Warszawski producent gier wideo CD Projekt Red wydał grę RPG akcji opartą na świecie Geralta z Rivii.Projekt CD

Znalezienie wydawcy dłuższej powieści okazało się jednak znacznie trudniejsze i dopiero w 1994 roku na półki trafiła pierwsza powieść z serii Wiedźmin Krew elfów.

Cztery kolejne polskojęzyczne książki pojawiły się pod koniec tysiąclecia, aw 2001 roku Sapkowski sfilmował swój koncept.

Szeroko uderzony, a nawet skrytykowany przez samego Sapkowskiego, film nie powiódł się, ale Wiedźmin trafił do głównego nurtu kultury kiedy warszawski producent gier wideo CD Projekt Red wypuścił RPG akcji opartą na świecie Geralta z Rivii.

Niedawno Wiedźmin był z powodzeniem emitowany na Netflixie.Netflix

Potem pojawiły się dwa kolejne sequele, a powszechne uznanie gier wywołało ogromną falę międzynarodowego zainteresowania: Od czasu przetłumaczenia na ponad 35 języków książki Sapkowskiego sprzedały się w milionach egzemplarzy.

Niedawno znalazł się ponownie w centrum uwagiGlosbe Usosweb Research pl Wiedźmin został pomyślnie wyemitowany w serwisie Netflix.

Wydaje się zatem, że jest to naturalny krok dla Łodzi, aby uczcić głównego bohatera serialu i jeszcze bardziej wzmocnić reputację miasta jako raju dla wielkoformatowych dekoracji ściennych.

komiksfestiwal.com.pl

komiksfestiwal.com.pl

Organizatorzy mają nadzieję, że mural Wiedźmina zostanie odsłonięty w pełnej krasie w październiku, kiedy miasto jest gospodarzem 32. edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier.komiksfestiwal.com.pl

Od ponad dekady miasto czerpie korzyści z wprowadzenia gigantycznych malowideł ściennych namalowanych przez wielu artystów o międzynarodowej renomie, a ich rozpowszechnianie pomogło miastu stworzyć nową tożsamość jako miejsce dynamicznej kreatywności.

Nawet biorąc pod uwagę swoje rozmiary, mural Wiedźmina w samym sercu miasta, od strony kompleksu mieszkalnego powszechnie znanego jako Manhattan, okaże się nie do pomylenia.

Często postrzegany jako hańba dla charakteru miasta, mural Wiedźmina może całkowicie przewartościować estetyczną wartość Manhattanu.

READ  Licytuj biznesplan bezpośrednio z „lewej księgi gier”.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *