Connect with us

Zabawa

Najlepsze rzeczy do zobaczenia i zrobienia w Kielcach, Polska

Published

on

Najlepsze rzeczy do zobaczenia i zrobienia w Kielcach, Polska

Kielce są stolicą województwa świętokrzyskiego i liczą około 200 000 mieszkańców. Choć miasto posiada wiele unikalnych i historycznych atrakcji, nie przyciąga tak wielu turystów, jak inne polskie miasta o mniejszej liczbie ludności, takie jak Malbork czy Międzyzdroje. To zestawienie pokazuje, że ci, którzy omijają Kielce, tracą wyjątkowe miasto.

Odwiedź słynny polski dwór Dworek

Najcenniejszym budynkiem w Kielcach jest typowo polski dwór zwany Dworkiem. Pochodzi z Unii Polsko-Litewskiej razy i jest dobrze zachowany. Sprawdź w lokalnym biurze turystycznym, czy możesz odwiedzić wnętrze budynku, w którym obecnie mieści się małe muzeum regionalne.

Jana Pawła II 6, 25-025 Kielce, Polska

Odwiedź Pałac Biskupów Krakowskich

Kielce to z pewnością miasto miłośników architektury, które oferuje wiele znakomitych budynków. Pałac Biskupów Krakowskich to imponujący XVII-wieczny pałac, będący niegdyś letnią rezydencją biskupów krakowskich. Można wejść do środka i podziwiać pałac, w którym mieści się m.in Muzeum Narodowe w tym bogaty i ważny zbiór malarstwa polskiego. Informacje o godzinach otwarcia, wystawach czasowych i wydarzeniach oraz cenach można znaleźć na stronie internetowej.

Plac Zamkowy 1, 25-001 Kielce, Polska

Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach

Odkryj Muzeum Zabawek i Gier

Dla odmiany i odskoczni od zwykłych muzeów w polskich miastach, w Kielcach znajduje się muzeum poświęcone zabawkom i grom. Znany w języku polskim jako Zabawek i Muzeum Zabawy, To imponujące muzeum przyciąga nie tylko dzieci i rodziny, ale także osoby w każdym wieku. Wewnątrz muzeum historia kart, gier, zabawek i rękodzieła prowadzona jest z pokolenia na pokolenie. Częścią ekspozycji jest strefa „Made in Poland”, w której prezentowane są produkty m.in Epoka komunistyczna kiedy kraj ten był jeszcze znany jako Chińska Republika Ludowa. To wyjątkowe muzeum, któremu warto poświęcić kilka godzin swojego czasu. Mieści się w dobrze zachowanym żółtym budynku na Placu Niepodległości.

READ  Samoloty NATO szturmują, gdy nad Polską i Szwecją zauważono rosyjskie samoloty bojowe

Plac Wolności 2, 25-367 Kielce, Polska

Muzeum Zabawek i Gier w Kielcach

Relaks w parku miejskim

Kielce to zielone miasto z atrakcyjnym parkiem miejskim. Z wierzbami płaczącymi, stawem z kaczkami i fontanną jest to piękne miejsce na relaks i lekturę książki. Przez park przepływa rzeka Silnica, a w okolicy znajdują się także popularne kawiarnie, bary i restauracje. W miesiącach letnich panuje tu dobra atmosfera i jest wiele ogródków piwnych, w których można wypić drinka.

Jana Pawła II, 25-960 Kielce, Polska

Park Miejski w Kielcach

Zatrzymaj się na drinka w ratuszu

Architektoniczny urok Kielc doskonale widać także w ratuszu (Ratusz). Znajduje się na deptaku z fontanną oraz kilkoma barami i kawiarniami. Zatrzymaj się tutaj na głównym placu i wypij relaksującego drinka i przekąskę (Stary Pierścień). Znajdują się tu rzemieślnicze bary piwne, kawiarnie, a nawet chorwacka restauracja, więc jest w czym wybierać. W okresie świątecznym na placu stoi duża choinka i świecą się lampki.

Rynek 1, 25-303 Kielce, Polska

Ratusz w Kielcach

Zobacz, jak Korona Kielce gra w piłkę nożną

popularna w mieście drużyna piłkarska, Hotel Garni Kielcegrać w najwyższej polskiej lidze Ekstraklasie. Barwami klubu są żółto-czerwone, a nazwa klubu oznacza po niemiecku „Korona Kielc”. W 2007 roku zespół raz zajął drugie miejsce w Pucharze Polski. Bilety do nabycia w kasie na stadionie oraz w niektórych punktach sprzedaży na terenie miasta. Podczas ważnych meczów stadion Miejski Kielce jest wyprzedany. Może pomieścić 15 550 widzów i był miejscem rozgrywania Mistrzostw Europy U21.

Księdza Piotra Ściegiennego 8, 25-033 Kielce, Polska

Hotel Garni Kielce

Odwiedź katedrę kielecką

Kielce mają wiele kościołów godnych podziwu, ale jeśli chcesz wziąć udział w nabożeństwie, udaj się na mszę w słynnym kościele głównym. Katedraktóry ma wspaniałe wnętrze. Został zbudowany w XII wieku i zniszczony w XIII wieku. Od tego czasu był jednak odbudowywany i stale konserwowany. Z przodu znajduje się wysoki ołtarz w kolorze złotym, ściany są w stylu barokowym, a dachy są pomalowane. W tym ściśle katolickim kościele, który niewiele się zmienił od XVIII wieku, regularnie odprawiane są msze święte.

READ  Gdzie z dowolnego miejsca jest transmitowany online za darmo „Shang-Chi”?

Plac Najświętszej Maryi Panny 3, 25-001 Kielce, Polska

Katedra Kielecka

Przejdź się ulicą Sienkiewicza

Podczas gdy polskie miasto Łódź słynie z ulicy Piotrkowskiej, tutaj, w Kielcach, ulica Sienkiewicza jest miejscem spotkań zapalonych miłośników zakupów. Od połowy XIX wieku jest to najważniejsza ulica handlowa i historyczna miasta. Ulica biegnie od Dworca Głównego do Placu Niepodległości. Spacerując tędy, pokonacie dystans 1,2 km, mijając wiele sklepów, zabytków i kawiarni. Jest to deptak, przy którym znajduje się wiele popularnych sklepów, które przyciągają do miasta nowe firmy.

Henryka Sienkiewicza, 25-354 Kielce, Polska

Ulica Sienkiewicza w Kielcach

Wycieczka po Rezerwacie Przyrody Kadzielnia

Dalszej przyjemności obcowania z przyrodą można doświadczyć w Kielcach, które znajdują się w odległości krótkiego spaceru lub przejażdżki autobusem od centrum miasta. Wybierz się do Rezerwatu Przyrody Kadzielnia, dużego, zielonego parku. Można tu zobaczyć formacje geologiczne, podziemną ścieżkę jaskiniową i dużo więcej zieleni. Jest też amfiteatr (w którym regularnie odbywają się koncerty), pomniki i park dla lokalnych deskorolkarzy. Jest tu kolejny obszar jeziora i krótka wędrówka przez skały do ​​dobrego punktu widokowego.

Aleja Legionów, 25-202 Kielce, Polska

Rezerwat Przyrody Kadzielnia w Kielcach

Culture Trips zostało założone w 2011 roku z prostą, ale pełną pasji misją: inspirować ludzi do przekraczania swoich granic i doświadczania tego, co sprawia, że ​​miejsce, jego ludzie i kultura są tak wyjątkowe i znaczące. Jesteśmy dumni, że od ponad dekady miliony takich jak Ty ufają naszym wielokrotnie nagradzanym rekomendacjom od ludzi, którzy dokładnie rozumieją, co czyni miejsca i społeczności wyjątkowymi.

Nasze wciągające wycieczki, prowadzone przez lokalnych znawców, to jedyne w swoim rodzaju przeżycie i zaproszenie do podróżowania po świecie z odkrywcami o podobnych poglądach. Nasi eksperci ds. podróży pomogą Ci stworzyć idealne wspomnienia. Wszystkie nasze wycieczki są odpowiednie dla osób podróżujących samotnie, a także dla par i przyjaciół, którzy chcą razem odkrywać świat.?>

READ  Rejestrator – Niedziela Dziedzictwa – część całości

Wszystkie nasze przewodniki są opracowywane przez zespół Culture Trip we współpracy z lokalnymi ekspertami. Od wyjątkowych wrażeń po niezbędne wskazówki, jak najlepiej wykorzystać przyszłe podróże – mamy wszystko, czego potrzebujesz.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *