Connect with us

Zabawa

Na MFFK zostaną pokazane oscarowe prace z 26 krajów

Published

on

Na MFFK zostaną pokazane oscarowe prace z 26 krajów

Zgłoszenia do Oscara z 26 krajów w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny zostaną pokazane w kategorii Kino Światowe podczas 28. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Kerala (IFFK).

Filmy z takich krajów jak Argentyna, Belgia, Chile, Niemcy, Iran, Włochy, Japonia, Jordania, Meksyk, Malezja, Polska, Tunezja i Turcja z pewnością będą nie lada gratką dla festiwalowej publiczności.

Pięć z tych filmów zostało wyreżyserowanych przez kobiety, a mianowicie tunezyjska reżyserka Kaouther Ben Hania (Cztery córki), senegalski reżyser Ramata Toulaye Sy (Banela i Adama), meksykańska reżyserka Lila Avilés (totem), malezyjska reżyserka Amanda Nell Eu (Tygrysie paski) i litewska reżyserka Marija Kavtaradze (Powolny).

Wśród innych nominowanych do Oscara filmów, które zostaną pokazane, znajdzie się film urugwajski Album rodzinnyFilm bhutański Mnich i broń reżysera Pawo Choyninga Dorji, Idealne dni niemieckiego reżysera Wima Wendersa, film argentyński PrzestępcyFilm z Finlandii Opadłe liście, Pokój nauczycielski niemieckiego reżysera Ilkera Çataka, film turecki O suchych trawach, Ziemia Obiecana z Danii, film rumuński grzmot, Przeciwnik szwedzkiego reżysera Milada Alami i filmu włoskiego Lo Capitano.

Film jemeński Obciążeniopowiadający prawdziwą historię życia młodego jemeńskiego małżeństwa bezrobotnego po wojnie domowej w 2015 roku oraz polski film Rolnicyo młodej kobiecie, która musi odnaleźć się na wsi pod koniec XIX wieku, również znajdują się na liście.

Jest to artykuł premium dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów. Czytaj więcej niż 250 takich artykułów premium każdego miesiąca

Wyczerpałeś limit bezpłatnych przedmiotów. Prosimy o wsparcie dobrego dziennikarstwa.

Wyczerpałeś limit bezpłatnych przedmiotów. Prosimy o wsparcie dobrego dziennikarstwa.

To jest Twój ostatni darmowy artykuł.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *