Connect with us

Sport

„Mogłabym ćwiczyć i wychodzić przez pięć godzin”: Iga Świątek w 14-dniowej kwarantannie, Wiadomości sportowe

Published

on

Mistrzyni Francji Open Iga Świątek uznała 14-dniową kwarantannę za ulgę, która pozwoliła jej uciec od światła reflektorów, które nastąpiło po zeszłorocznym triumfie Rolanda Garrosa.

Przeczytaj także: Naomi Osaka jest gotowa spędzić kolejne dwa tygodnie w kwarantannie, aby wziąć udział w igrzyskach olimpijskich

Świątek stał się celebrytą w Polsce z dnia na dzień po wygraniu French Open. 19-latek był bombardowany umowami sponsorskimi i lawiną zapytań mediów.

14-dniowa kwarantanna przed Australian Open to westchnienie ulgi dla polskiej aski, która mogła ćwiczyć i wychodzić sama.

„W czasie kwarantanny udało mi się ćwiczyć i wychodzić pięć godzin dziennie. Byłem jednym ze szczęśliwców” – powiedziała Świątek. „Było ok. To znaczy, po tych wszystkich emocjach w Polsce, fajnie było być w innym miejscu, odpocząć i skoncentrować się na pracy.

„Oczywiście musiałem czasem wyjść na świeże powietrze, ale nie mogłem. To nie jest problem. Jestem naprawdę szczęśliwy, że mamy szansę grać, robić to, co kochamy.”

Światowy numer 54 znalazł się w centrum uwagi po tym, jak została najmłodszą kobietą, która wygrała French Open od czasu Moniki Seles w 1992 roku. Mówiąc o swoim nowym statusie celebrytki, Świątek powiedziała: „Nie przeszkadza. Jest piękna”.

„W tej chwili czuję, że więcej oczu jest na mnie” – powiedziała.

„Nie czuję większej presji niż wcześniej. Staram się, aby moje oczekiwania były niskie” – dodała.

(Posty z Reuters)

READ  Kanadyjski rząd czarteruje loty dla Ukraińców uciekających przed wojną | NanaimoWiadomościNOW
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.