Connect with us

Sport

Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju: zwolnienie z kwarantanny drużyn przyjezdnych | Wiadomości o hokeju na lodzie

Published

on

NOWE DELHI: Drużyny przybywające do Indii na przyszłomiesięczne Mistrzostwa Świata Juniorów w hokeju FIH będą zwolnione z kwarantanny, podało w piątek Ministerstwo Zdrowia i Opieki Rodzinnej (MoHFW). Jednak uczestnicy z zagranicy muszą przestrzegać ścisłych protokołów bezpieczeństwa zdrowotnego Covid-19, w tym testów RT-PCR przed przylotem, przeprowadzonych w ciągu 72 godzin od lotu do Indii, oraz obowiązkowych testów przylotu na lotnisko dla zespołów z Europy i zachodniej Azji.
Aż 16 drużyn – gospodarzy Indii, Malezji, Pakistanu, Korei, Egiptu, Belgii, Polski, RPA, Niemiec, Holandii, Hiszpanii, Francji, USA, Kanady, Chile i Argentyny – weźmie udział w planowanych od listopada mundialu 24 do 5 grudnia na stadionie Kalinga w Bhubaneswar. Indie, obrońcy tytułu, którzy pokonali u siebie Belgię w finale edycji 2016, rozpoczną swoją kampanię przeciwko Francji 24 listopada.
W liście do wspólnego sekretarza sportowego LS Singha, jego odpowiednika w MoHFW Lav Agarwal, napisał: „Możemy zwolnić wszystkich uczestników z tych krajów z obowiązkowej domowej kwarantanny pod warunkiem, że a) Zapewnione jest, że RT. przed przyjazdem – test PCR Covid-19 dla wszystkich uczestników zostanie przeprowadzony w ciągu 72 godzin od wylotu oraz b) Uczestnicy przyjeżdżający z Europy i Bliskiego Wschodu zostaną przetestowani po przybyciu do Indii. Oddają swoje próbki i opuszczają lotnisko.”
Agarwal kontynuował: „Wszyscy uczestnicy będą samodzielnie monitorować swoje zdrowie przez 14 dni po przybyciu do Indii, a jeśli wystąpią objawy sugerujące Covid-19, odizolują się i zgłoszą to organizatorom imprezy / najbliższej placówce zdrowia Covid. Infolinia krajowa lub stanowa.”
W osobnym piśmie Zastępcy Dyrektora Generalnego (DDG) Komórki Zarządzania Katastrofami (DMC) MoHFW, Pradeepa Khasnobisa, urzędnik poinformował, że od czasu zastąpienia Anglii przez Polskę „również międzynarodowi uczestnicy z Polski z obowiązkowych wymogów o Domową kwarantannę za udział w Pucharze Świata.”
Anglia wycofała się z imprezy, powołując się na ograniczenia podróży związane z Covid-19 w Indiach i późniejszą 10-dniową obowiązkową kwarantannę dla podróżnych z Wielkiej Brytanii. Wcześniej Australia i Nowa Zelandia wycofały się z Mistrzostw Świata z powodu ograniczeń podróży związanych z Covid-19.

READ  Campbell przeszkadza NF; Polska wygrywa w OT; Rola irlandzka | Wiadomości, sport, praca
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *