Mistrzostwa Świata Juniorów w hokeju na lodzie: Indie pokonały Polskę, miejsce w ćwierćfinale | Wiadomości sportowe

Bhubaneswar: Sanjay Kumar, Araijeet Singh Hundal i Sudeep Chirmako zdobyli dwie bramki, gdy broniące tytułu Indie pokonały Polskę 8:2 i zakwalifikowały się do ćwierćfinału Mistrzostw Świata Juniorów w hokeju FIH w sobotę.

Po hat-trickach w pierwszych dwóch meczach wicekapitan Sanjay (4) ustanowił protokół.

Chirmako (24., 40.) również przyczynił się do zwycięstwa zespołu, a Uttam Singh (34.) i Shardanand Tiwari (38.) byli innymi strzelcami gospodarzy w meczu z puli B.

Polska zdobyła oba gole w czwartej i ostatniej kwarcie przez Wojciecha Rutkowskiego (50.) i Roberta Pawlaka (54.).

W środę Indie zmierzą się z wicemistrzynią zeszłorocznej Belgii w ćwierćfinale.

Belgia prowadziła w grupie „A” przed Malezją ze względu na różnicę bramek po tym, jak obaj zakończyli z siedmioma punktami każdy.

Po szokującej przegranej 5:4 z Francją na początku turnieju Indie pokonały Kanadę 13:1 w swoim drugim meczu grupowym, aby pozostać przy życiu w rozgrywkach.

W nieodzownym meczu finałowym z Polską w puli Hindusi rozpoczęli walkę z Kanadą w czwartek i od samego początku wywierali presję na polską bramkę.

Ich wysiłki zaowocowały już w czwartej minucie meczu, kiedy gwiazdor drag-flicker Sanjay strzelił swojego siódmego gola w turnieju, po raz kolejny po karnym rzucie rożnym.

Indianie pozostali agresywni i cztery minuty później podwoili przewagę dzięki kolejnemu karnemu rogowi, tym razem z kija Hundala.

Sudeep potroił prowadzenie Indii w 24. minucie dzięki celnemu celnemu z gry i do przerwy wyszedł 3:0.

Cztery minuty po trzeciej kwarcie Uttam powiększył prowadzenie Indii kolejnym golem z gry, zanim Tiwari zamienił karny rzut rożny na 5-0 dla Indii w 38. minucie.

Sudeep ponownie znalazł się w centrum akcji iw 40. minucie strzelił kolejnego gola z gry.

Polska była ofensywna z wynikiem 0:6 w ostatniej kwarcie. Zasłużyli na potok karnych rzutów rożnych i dwukrotnie trafili do siatki, aby zmniejszyć przewagę.

READ  Tyson Fury i Oleksandr Usyk potwierdzają, że następna będzie niekwestionowana walka o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej | Wiadomości bokserskie

Ale Indie zakończyły mocną notę, gdy Sanjay i Hundal rozpoczęli mecz terenowy, aby odnieść głośne zwycięstwo dla gospodarzy.

Tymczasem Pakistan pokonał Egipt 3:1 w grupie D w innych meczach tego dnia, podczas gdy Francja prowadziła w grupie A z rekordem wszystkich wygranych, pokonując Kanadę 11:1.

Malezja pokonała RPA 4:3 i zakwalifikowała się do ćwierćfinału jako druga najlepsza drużyna z puli A, podczas gdy Belgia znalazła się na szczycie listy po pokonaniu Chile 3:0.