Connect with us

Sport

Mistrzostwa Świata FIVB zostały przeniesione z Rosji do Polski i Słowenii

Published

on

To Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) i świat siatkówki ogłosiły, że Polska i Słowenia będą gospodarzami FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022.

Ponieważ wydarzenie zostało usunięte z Rosji po inwazji tego kraju na Ukrainę, inne kraje europejskie mogą potencjalnie dołączyć w późniejszym terminie.

Polska i Słowenia to dwa z wielu miejsc, które złożyły oferty na organizację imprezy, która ma się odbyć jeszcze w tym roku, po tym, jak Volleyball World otworzył w zeszłym miesiącu przyspieszony proces licytacji.

Prezes FIVB, dr Ary S. Graça F°, skomentował: „FIVB jest zachwycone, że kochające siatkówkę narody Polski i Słowenii przywitają siatkówkową rodzinę na jednej z największych uroczystości w naszym sporcie tego lata. Oba kraje mają udokumentowane doświadczenie w organizacji imprez FIVB i są dobrze przygotowane do organizacji wyjątkowych Mistrzostw Świata Mężczyzn.

„Chciałbym wyrazić szczerą wdzięczność wszystkim narodom, które wyraziły zainteresowanie podjęciem działań w trudnej sytuacji siatkówki. Dla mnie sposób, w jaki siatkówkowa rodzina zjednoczyła się w tym czasie solidarnie, był bardzo wzruszający i jesteśmy dumni, że znaleźliśmy tak niesamowite rozwiązanie.

Dodatkowo, zgodnie z regulaminem FIVB i już zakwalifikowanym do zawodów, Ukraina została zaproszona do zastąpienia Rosji w składzie zawodów jako kolejna najwyżej sklasyfikowana drużyna na świecie.

Organizacja ogłosiła również, że Rosjanie nie będą uczestniczyć do odwołania po tym, jak kraj ten nie kwalifikuje się do udziału we wszystkich międzynarodowych i kontynentalnych wydarzeniach.

W ciągłej demonstracji europejskiej solidarności istnieje również możliwość, że jeden lub więcej innych narodów europejskich dołączy do Polski i Słowenii jako gospodarze wydarzenia, co zostanie odpowiednio ogłoszone w późniejszym terminie.

W zeszłym miesiącu Rosja wyraziła zainteresowanie organizacją rozgrywek UEFA EURO 2028, pomimo międzynarodowych zakazów sportowych w tym kraju. Ze względu na trwający konflikt Rosja została ostrzeżona przed ubieganiem się o gospodarza, ale później nadal to robiła.

READ  Niemiecka Merkel mówi, że umowa o rurociągu z USA jest dobra dla Ukrainy | Wiadomości, sport, praca

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.