Connect with us

Zabawa

Mila Kunis i Ashton Kutcher zbierają 30 milionów dolarów dla ukraińskich uchodźców

Published

on

Mila Kunis i Ashton Kutcher zbierają 30 milionów dolarów dla ukraińskich uchodźców
w jednym Film udostępniony na Instagramie Kutchera, para podziękowała kibicom za darowizny. „Ponad 65 000 z was przekazało darowizny” – powiedział Kunis. „Jesteśmy przytłoczeni wdzięcznością za wsparcie”. Zauważyła, że ​​chociaż darowizny nie rozwiążą kryzysu, „nasze wspólne wysiłki pozwolą tak wielu ludziom na łagodniejsze lądowanie, gdy wkraczają w swoją przyszłość pełną niepewności”.

„Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby miłość okazywana przez was wszystkich w ramach tej kampanii miała największy wpływ na potrzebujących” – dodał Kutcher. „W miarę napływania funduszy będziemy traktować każdego dolara tak, jakby pochodził z naszej kieszeni”.

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji podaje, że od czasu inwazji Rosji na Ukrainę pod koniec lutego z kraju uciekło ponad 3 mln uchodźców, w tym co najmniej 1,5 mln dzieci. Wielu z nich znalazło schronienie w krajach sąsiednich, m.in. w Rumunii, Mołdawii i Polsce. A 6,48 miliona ludzi zostało wewnętrznie przesiedlonych i zmuszonych do opuszczenia swoich domów, aby szukać schronienia w innym miejscu w kraju.

Według strony GoFundMe, od początku niedzieli zebrano ponad 34 miliony dolarów z 69 300 indywidualnych darowizn.

Sama Kunis jest „dumną Ukrainką”. na parze GoFundMewyjaśniła, że ​​urodziła się w 1983 roku w Czerniowcach, mieście w południowo-zachodniej Ukrainie, a jej rodzina wyjechała do Stanów Zjednoczonych osiem lat później.

„Ukraińcy to dumni i odważni ludzie, którzy zasługują na naszą pomoc w potrzebie” – napisała. „Ten niesprawiedliwy atak na Ukrainę i całą ludzkość jest druzgocący, a naród ukraiński potrzebuje naszego wsparcia”.

Darowizny na GoFundMe trafiają do dwóch organizacji: firmy transportowej Flexport, która organizuje dostawy pomocy do obozów uchodźców w Polsce, Rumunii, na Węgrzech, Słowacji i Mołdawii oraz Airbnb bezpłatne zakwaterowanie krótkoterminowe dla uchodźców z Ukrainy.
Kunis i Kutcher dołączają do innych gwiazd, w tym Blake’a Lively’ego i Ryana Reynoldsa, którzy również zobowiązali się dopasować darowizny na pomoc ukraińskim uchodźcom, oraz Gigi Hadid, która przekazała swoje zarobki z miesiąca mody na pomoc na Ukrainie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *