Connect with us

Sport

Mikołaj Oledzki podpisuje nowy kontrakt z Leeds Rhinos do 2025 roku | Wiadomości o Lidze Rugby

Published

on

Mikołaj Oledzki podpisuje nowy kontrakt z Leeds Rhinos do 2025 roku |  Wiadomości o Lidze Rugby

Urodzony w Polsce, Oledzki (23) grał dla Anglii przeciwko Combined Nations All Stars w czerwcu i zadebiutował testowo przeciwko Francji w październiku

Ostatnia aktualizacja: 7.12.21 08:43

Mikołaj Oledzki zastąpił Richiego Mylera i Toma Holroyda w podpisaniu nowych kontraktów długoterminowych

Mikołaj Oledzki, Leeds i Anglia na czele wioślarza, jest najnowszym graczem, który powierzył swoją przyszłość Nosorożcom, podpisując nowy czteroletni kontrakt, który utrzyma go w Headingley co najmniej do końca 2025 roku.

Urodzony w Polsce 23-letni Oledzki, który w czerwcu grał dla Anglii przeciwko Combined Nations All Stars i zadebiutował w teście przeciwko Francji w październiku, rozegrał 82 mecze dla Leeds od debiutu w 2017 roku i został zwycięzcą Challenge Cup 2020.

Trener Leeds, Richard Agar, powiedział: „Mik absolutnie zasługuje na tę nową umowę. Jako klub mamy politykę nagradzania sukcesów, a forma Mika z ostatnich dwóch lat z pewnością to uzasadnia”.

„Stał się jednym z czołowych napastników w Super League, zapracował na swoje miejsce w angielskiej drużynie i jest rdzeniem naszych doświadczonych graczy i najlepszych graczy tutaj w Rhinos, co zapewniło mu jego status w grze”.

Oledzki, który podążał za Richiem Mylerem i Tomem Holroydem w podpisywaniu nowych długoterminowych kontraktów, urodził się w Gdańsku i przeniósł się z rodzicami do Anglii w wieku dziewięciu lat.

Jest dopiero drugim Polakiem, który gra w Superlidze, po tym, jak napastnik rugby Grzegorz Kacala na krótko przeniósł się do ligi z Paris St. Germain w 1996 roku.

Oledzki powiedział: „Jestem naprawdę szczęśliwy, że udało mi się dojść do porozumienia, ale była to łatwa decyzja do podjęcia.

„W ciągu ostatnich kilku lat naprawdę podobało mi się przechodzenie przez proces, przez który przeszliśmy, przenosząc nasz skład.

„Zatrudniliśmy wielu wspaniałych graczy, którzy komplementowali młodych chłopaków i naprawdę podobało mi się bycie częścią tego procesu.

„Jestem tu od młodości. Naprawdę dobrze się bawiłem i jestem bardzo podekscytowany tym, co przyniosą kolejne cztery lata.

„To była ważna decyzja dla mnie i mojej rodziny. Uwielbiamy mieszkać w Leeds i jego okolicach. To wspaniałe miasto, wspaniały, przyjazny rodzinie klub”.

READ  „Zapłacisz swoim życiem, sobą i swoją rodziną”. Sprawą zajmuje się już policja piłkarska
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *