Messi zdobywa bramkę w rozgrzewce Mistrzostw Świata, gdy Argentyna pokonała Zjednoczone Emiraty Arabskie 5:0

ABU DHABI, Zjednoczone Emiraty Arabskie (AP) – Lionel Messi rozegrał cały mecz w ostatniej rozgrzewce Argentyny na Mistrzostwach Świata i strzelił gola w środowym zwycięstwie 5: 0 nad Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, gdy faworyci przed turniejem kontynuowali passę 36 meczów bez porażki rozciągnięty.

Messi strzelił czwartego gola dla swojego zespołu tuż przed przerwą po tym, jak Julián Álvarez otworzył bramkę w 17. minucie. Angel di Maria strzelił dwa gole w międzyczasie.

Trener Argentyny Lionel Scaloni dokonał czterech zmian w przerwie, ale powstrzymał się od odpoczynku swojego gwiazdora i trzymał Messiego w akcji przez pełne 90 minut.

Messi strzelił 10 bramek w ostatnich pięciu meczach dla Argentyny, co daje mu łącznie 91 bramek.

Napastnik Interu Mediolan, Joaquín Correa, strzelił piątego gola gości w ciągu godziny.

Argentyna rozpocznie swój turniej Pucharu Świata przeciwko Arabii Saudyjskiej 22 listopada. W grupie C zmierzą się także z Meksykiem i Polską.

– Jesteśmy pewni siebie – powiedział pomocnik Rodrigo De Paul. Ale dla wielu będą to pierwsze mistrzostwa świata, więc pierwszy mecz będzie bardzo ważny.

NAPEŁNIANIE DZBANKA RATUJE NIEMCY

Niclas Füllkrug strzelił gola w swoim debiucie w Niemczech w wygranym 1:0 meczu czterokrotnych mistrzów świata z Omanem w Maskacie.

Nie był to przekonujący występ Niemców, którzy wyglądali na wrażliwych w defensywie i podatnych na błędy.

Ale zmiana Füllkruga w drugiej połowie nadała atakowi nowy wymiar który nie zaiskrzył w pierwszej połowie.

Youssoufa Moukoko trafił w słupek, który był tak blisko gości w pierwszej połowie swojego debiutu w Niemczech tuż przed przerwą.

17-letnia Moukoko była najmłodszą niemiecką debiutantką od czasów Uwe Seelera, który w 1954 roku był o 16 dni młodszy.

W przerwie Moukoko ustąpił miejsca Füllkrugowi. 29-letni napastnik prawie zdobył bramkę na początku drugiej połowy, ale został udaremniony dobrą obroną imponującego Ibrahima Al-Mukhainiego.

READ  Polska i Francja dobrze kończą w World Shooting Para Sport World Cup

Niemcy nadal byli słabi w obronie, ale rezerwowy Oman Muhsen Al-Ghassani w jakiś sposób trafił w bramkę w 72. minucie.

Gospodarze żałowali spudłowania, gdy Kai Havertz ustawił Füllkrug i strzelił zwycięskiego gola w 80. meczu.

Niemcy zmierzą się z Japonią, Hiszpanią i Costa Rice w grupie E.

LEWANDOWSKI POZOSTAJE Z DALEKA

Robert Lewandowski obserwował z ławki, jak Polska pokonała Chile 1:0 w miażdżącym remisie dzięki późnej bramce Krzysztofa Piątka w Warszawie.

Lewandowski nie grał, ale prawdopodobnie zagra z Meksykiem w meczu otwarcia turnieju w Polsce 22 listopada.

Meksyk przegrał swój ostatni mecz na rozgrzewkę w hiszpańskiej Gironie 2:1 ze Szwecją.

CHORWACJA PRZEGRYWA ARABIĘ SAUDYJSKĄ

Gol Andreja Kramaricia w końcówce wystarczył, by Chorwacja pokonała w Rijadzie Arabię ​​​​Saudyjską 1:0.

Chorwacki gwiazdor Luka Modrić zagrał tylko ostatnie 25 minut, co wystarczyło, by w 82. minucie ustawić Kramaricia na zwycięzcę. Kramarić musiał ominąć pięciu saudyjskich obrońców, zanim strzelił swojego 20. gola w reprezentacji z dalszego słupka.

Trener Chorwacji Zlatko Dalić zaczął od nieznanego składu i stopniowo wprowadzał swoich uznanych graczy. Pomocnik Chelsea Mateo Kovačić, napastnik Hoffenheim Kramarić, pomocnik Tottenhamu Ivan Perišić i Modrić z Realu Madryt wystąpili w drugiej połowie.

Chorwacja jest w grupie F wraz z Belgią, Kanadą i Marokiem.