Mecz Novaka Djokovicia w Wimbledonie z Hubertem Hurkaczem został zawieszony i zostanie wznowiony w poniedziałek

WIMBLEDONNovak Djoković Aby się tam dostać, trzeba trochę popracować Ćwierćfinały Wimbledonu Jego celem jest piąty tytuł z rzędu i ósmy w klasyfikacji generalnej Klub All England.

Djokovic wygrał dwa sety otwarcia 7:6(6), 7:6(6) – po przegrywaniu w każdym tie-breaku – z rozstawionym z numerem 17 Hubertem Hurkaczem w niedzielny wieczór na korcie centralnym, zanim gra w czwartej rundzie została przerwana, ponieważ powoli dobiegał końca, było już za późno, by kontynuować grę.

Rozpoczęły się dopiero około 20:50, ponieważ poprzednia gra trwała około trzech godzin. Po tym, jak Djokovic wygrał drugiego seta o 22:35, kiedy Hurkacz posłał forhendem obok bramki, sędzia Mohamed Lahyani ogłosił publiczności: „Panie i panowie: mecz zawieszony”.

Lokalne przepisy uniemożliwiają rozgrywanie meczów Wimbledonu po godzinie 23:00. W związku z tym gry zbliżające się do tego czasu są często zawieszane po zakończeniu seta.

W poniedziałek awansują do rundy 4, a zwycięzca zmierzy się z numerem 7 Andriejem Rublowem o miejsce w półfinale.

Djokovic mógł spać znacznie gorzej, gdyby sprawy potoczyły się trochę inaczej.

Hurkacz – jego Zwycięstwo nad Rogerem Federerem w ćwierćfinale Wimbledonu 2021 był ostatnim występem w karierze 20-krotnego mistrza Wielkiego Szlema – w pierwszej dogrywce objął prowadzenie 6:3. Dało mu to trzy stałe punkty.

Ale Djokovic ukradł kolejne pięć punktów przez błędy rakiety Hurkacza: bekhend w siatkę; forhendowy powrót do siatki; forhend w siatkę; bekhend w siatkę; powrót forhendowy, który wylądował długo.

W kolejnej dogrywce Hurkacz prowadził 5:4, ale tym razem nie był już w stanie podejść bliżej i Djokovic wykorzystał drugiego seta.

Na początku tego seta Djokovic stracił punkt, ponieważ stracił równowagę, a jego pęd poprowadził go do siatki. On i Hurkacz zaśmiali się z tego i zarzucili sobie ramiona na ramiona.

READ  Czy nowy trener Flamengo Paulo Sousa ucieknie z cienia Jorge Jesusa po odejściu Polski?

36-letni Djokovic stara się osiągnąć wszystkie możliwe kamienie milowe w ciągu tych dwóch tygodni. Djokovic nie tylko próbuje wyrównać rekordy mężczyzn Federera w większości kolejnych mistrzostw Wimbledonu w erze Open (wspólnie z Bjornem Borgiem) i większość w swojej karierze (Martina Navratilova zdobyła dziewięć trofeów kobiet w klasyfikacji generalnej), ale może też mieć jedno Ustawienie rekordowy 24. tytuł Wielkiego Szlema.

W zeszłym miesiącu zajął 23. miejsce na French Open, przełamując remis z Rafaelem Nadalem i zrównując się z Sereną Williams, osiągając najlepszy wynik w erze Open. Margaret Court wygrała 24 na poziomie amatorskim i zawodowym.