Connect with us

Sport

Maria R. Pisani 1923-2021 | Wiadomości, sport, praca

Published

on

NORTH LIMA – Mary R. Pisani, 97 lat, dożywotnia mieszkanka East Side i Struthers w Youngstown, zmarła w wiosce Wniebowzięcia w sobotę 24 lipca 2021 r.

Urodziła się 31 grudnia 1923 roku jako jedno z pięciorga dzieci Dionizio i Giuseppiny Casciano Ronci, którzy wyemigrowali z Włoch na początku XX wieku.

Mary była absolwentką East High School, gdzie była wiceprzewodniczącą liceum i członkiem National Honor Society. Po ukończeniu szkoły średniej ukończyła Szkołę Pielęgniarstwa św. Elżbiety i została pielęgniarką. Podczas II wojny światowej zgłosiła się na ochotnika do Korpusu Pielęgniarek Kadetów i służyła w szpitalu wojskowym w Chicago.

W 1948 wyszła za mąż za Wiktora Pisaniego, z którym wychowała pięciu synów.

Mary pracowała na oddziale intensywnej terapii noworodków w szpitalu St. Elizabeth Youngstown przez ponad 42 lata i przeszła na emeryturę w 2004 roku w wieku 80 lat.

Była członkiem Zgromadzenia Chrystusa Zbawiciela w Struthers, Katolickich Pielęgniarek i Włoskiego Klubu Matek. Mary lubiła gotować i piec, podróżować, bawić się z wnukami i grać w kasynie.

Mary szczególnie lubiła organizować duże rodzinne spotkania w czasie świąt.

Jej mąż Victor poprzedził ją śmiercią; Syn, James z Huntington Beach w Kalifornii; oraz jej rodzeństwo Frances Bartone z Spartanburg, SC, Angelo Ronci z Campbell, Rita Cramer z Liberty i Philomena Constantine z Youngstown.

Pozostawiła za sobą synów Victora (Barbara) z Mandeville w stanie Los Angeles, Richarda (Mary Lou) z Polski, Gregory’ego (Donna) z Wimberley w Teksasie i Edwarda (Noreen) z Garden Grove w Kalifornii; jej synowa Rhonda Pisani z Huntington Beach w Kalifornii; 10 wnuków; i sześcioro prawnuków.

W sobotę 31 lipca 2021 r. w Rossi Brothers and Lellio Funeral Home, 4442 South Ave., Boardman, odbędą się konsultacje od 10 rano do 11:30, po których nastąpi południowa chrześcijańska msza pogrzebowa w Chrystusie Parafia Zbawiciela w kościele rzymskokatolickim św. Mikołaja w Struthers.

Rodzina i przyjaciele mogą odwiedzić Księgę wspomnień na stronie www.rossifunerals.com, aby obejrzeć ten hołd i złożyć kondolencje rodzinie Maryi.

READ  Kolejne odwołane zawody Pucharu Świata w skokach! Polska gotowa do przejęcia

(specjalna wskazówka)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *