Man Utd jest w posiadaniu Sevilli, podczas gdy Juventus i Feyenoord prowadzą w Lidze Europy

Mecz ćwierćfinałowy Ligi Europy Manchesteru United przeciwko Sevilli jest dobrze wyważony po dwóch późnych bramkach samobójczych, które pozwoliły hiszpańskiej drużynie opuścić Old Trafford z remisem 2: 2 w pierwszym meczu w czwartek.

W innych miejscach Juventus i Feyenoord odnieśli niewielkie zwycięstwa u siebie, a Bayer Leverkusen Xabiego Alonso zremisował 1:1 z belgijską drużyną gościnną Union Saint-Gilloise.

Erik ten Hags United jest faworytem do zwycięstwa w tym sezonie i wydawało się, że jest na dobrej drodze do półfinału, kiedy wyprowadził na Old Trafford dwubramkowe prowadzenie dzięki bramce Marcela Sabitzera.

Mogli być poza zasięgiem wzroku po przerwie, ale Antony trafił w słupek po kontrataku, a United widzieli również duet środkowych obrońców Raphaela Varane’a i Lisandro Martineza, którzy odeszli kontuzjowani.

Sevilla odrobiła straty w bardzo późnym momencie i zmniejszyła stratę w 84. minucie, kiedy Tyrell Malacia przepuścił piłkę obok siebie w polu karnym, a następnie odbił piłkę od Jesusa Navasa i wpadł do własnej siatki.

Następnie wyrównali w drugiej minucie doliczonego czasu gry, kiedy głową Youssef En-Nesyri strzelił po dużym uderzeniu Harry’ego Maguire’a, który wszedł za Varane’a.

Drużyna Sevilli, która sześć razy wygrała Ligę Europy lub jej poprzednika Puchar UEFA, może teraz znaleźć szansę na wygranie przyszłotygodniowego starcia w Hiszpanii.

„Straciliśmy dwa gole samobójcze, pechowo, i musimy sobie z tym poradzić” – powiedział Ten Hag. „Musimy nauczyć się zabijać grę, ale wszystko jest nadal otwarte”.

– horror dla Szczęsnego –

Zwycięzcy tego starcia zmierzą się z Juventusem lub Sportingiem Portugalii w 1/8 finału, a giganci z Turynu odnieśli zwycięstwo 1: 0 w pierwszym meczu ćwierćfinału.

Federico Gatti strzelił jedynego gola w meczu w 73. minucie po tym, jak Juve przestraszyło się, gdy bramkarz Wojciech Szczęsny zszedł z boiska z bólem w klatce piersiowej tuż przed przerwą.

READ  Polska pokonała Argentynę i zapewniła sobie półfinał Pucharu ATP

Reprezentanta Polski zastąpił Mattia Perin, który w doliczonym czasie gry popisał się genialną podwójną interwencją i zapewnił Juve zwycięstwo.

– To był strach, nigdy wcześniej mi się to nie przydarzyło. Ciężko było mi oddychać, więc byłem zmartwiony i przestraszony – powiedział po meczu Szczęsny.

Włoski klub powiedział, że wczesne testy nie wykazały żadnych poważnych problemów zdrowotnych byłego bramkarza Arsenalu.

Mats Wieffer strzelił jedynego gola w meczu na początku drugiej połowy, kiedy holenderscy liderzy Feyenoord pokonali Romę Jose Mourinho 1:0 w pierwszym meczu. Pojedynek ten jest powtórką ubiegłorocznego finału Ligi Konferencji Europy, który wygrali Włosi.

– Remis West Ham w Gandawie –

Union Saint-Gilloise wyprowadził Leverkusen na prowadzenie dzięki bramce nigeryjskiego napastnika Victora Bonifacego na początku drugiej połowy, ale Florian Wirtz wyrównał w końcówce.

W ćwierćfinale Ligi Konferencyjnej pretendenci Premier League, West Ham United, zremisowali 1:1 z Gandawą w Belgii, mimo objęcia prowadzenia w pierwszej połowie po kontuzji, kiedy Danny Ings znalazł centrum Jarroda Bowena.

Hugo Cuypers wyrównał dla Gandawy tuż przed upływem godziny, po czym nigeryjska gwiazda Gift Orban uderzył głową w poprzeczkę dla belgijskiej najwyższej klasy rozgrywkowej, która zajęła czwarte miejsce.

Fiorentina wygrała 4:1 na wyjeździe z Lechem Poznań w Polsce i wygrała 10 z ostatnich 11 meczów we wszystkich rozgrywkach.

Terem Moffi z Nigerii strzelił dwa gole dla Nicei w zremisowanym 2:2 meczu z Bazyleą w Szwajcarii, wliczając w to oszałamiające kopnięcie znad głowy.

Michael Murillo i Majeed Ashimeru strzelili bramki w wygranym 2:0 meczu Anderlechtu z AZ Alkmaar.