Connect with us

Sport

Losowanie gry pojedynczej kobiet 2023 French Open, wyniki

Published

on

Losowanie gry pojedynczej kobiet 2023 French Open, wyniki

Na French Open Iga Świątek z Polski dąży do trzeciego tytułu Rolanda Garrosa i czwartego tytułu Wielkiego Szlema w grze pojedynczej.

Turniej będzie transmitowany na żywo w telewizji NBC Sports. paw i Tennis Channel przez punkty mistrzowskie w Paryżu.

Świątek, numer 1 z Polski, może dołączyć Serena Williams I Justyna Henin jedyna kobieta, która wygrała trzy lub więcej French Open od 2000 roku.

Kończąc 22 lata podczas turnieju, mogłaby zostać najmłodszą kobietą, która od tego czasu wygrała trzy French Open Monika Selek w 1992 roku i najmłodsza kobieta, która wygrała w sumie cztery turnieje wielkoszlemowe od czasu Williamsa w 2002 roku.

FRENCH OPEN: Harmonogram | Losowanie mężczyzn

Ale Świątek nie jest tak dominująca jak w 2022 roku, kiedy zakończyła wiosenny sezon na kortach ziemnych z wynikiem 16:0 w ciągu 37 meczów z rzędu.

Wycofała się z ostatniego meczu przed French Open z powodu kontuzji prawego uda i powiedziała, że ​​to nic poważnego. Wcześniej przegrała finał innego turnieju na kortach ziemnych ze zwyciężczynią Australian Open Aryna Sabalenka z Białorusi.

Sabalenka, który umieścił numer 2, i Elena Rybakina z Kazachstanu, rozstawiona z numerem 4 i mistrzyni Wimbledonu, jest największym pretendentem w Paryżu.

#3 Jessica Pegula i numer 6 Coco Gaufdrugi po Świątku w zeszłym roku, od tego czasu największe nadzieje pokładano w zostaniu pierwszym Amerykaninem, który zdobył tytuł Wielkiego Szlema w grze pojedynczej Sofii Kenin na Australian Open 2020. 11-osobowa susza jest najdłuższą dla kobiet w USA od czasu Seles wygrał Australian Open w 1996 roku.

WIĘCEJ: Wszystko, co musisz wiedzieć o French Open 2023

Trwa Olympic Talk Nowości Apple’a. kochanie nas!

Losowanie gry pojedynczej kobiet French Open 2023

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *