Connect with us

Sport

Lokalni wędkarze oferują sieć wiedzy | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Jednym z atutów pisania o tygodniku wędkarskim jest sieć świetnych wędkarzy, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą.

Jestem szczególnie szczęśliwy, że na przestrzeni lat spotkałem tak wielu znakomitych wędkarzy. Chodzą na spacery i opowiadają encyklopedie wiedzy wędkarskiej, którą zgromadzili na wodzie w ciągu swojego życia.

Szybkie badanie mojej sieci doświadczonych entuzjastów wędkarstwa wykazało, że łowienie na różne sposoby w jeziorach w pobliżu domu jest doskonałe.

Chris DePaola z Austintown jest wielkim zwolennikiem stanowego programu Muskie. Co tydzień łowi piżmo i mówi, że jeziora w północno-wschodnim Ohio były gorące.

„Jesteśmy błogosławieni, że w pobliżu znajdują się trzy najlepsze jeziora muskie w stanie”. powiedział. „Wszyscy wyprodukowali w tym sezonie liczby i duże ryby. Pymatuning i West Branch były wcześnie gorące, a Milton był produktywny przez całe lato. Mój kumpel od łowienia ryb John Landis złapał ze mną swój największy mięsień pewnego lipcowego poranka.”

DePaola powiedział, że ugryzienie jesienne poprawiło się. „Pymatuning to ostatnio jedna z twoich lepszych opcji”.

Muskie to nie jedyny jasny punkt. John Breedlove sprowadza spektakularne połowy Steelheadów z falochronów i ujść jeziora Erie. Rick Henninger i Steve Zarbaugh uderzają w niezłe bzdury. Sammy Cappelli donosi, że ukąszenie sandacza nagrzewa się w zbiorniku, a Tom Rolland cieszył się świetną akcją w górnej wodzie z okoniem małogębowym z rzeki Ohio.

Henninger, redaktor Fish & Field Report, uwielbia Shenango za jesienne wędkowanie.

„Crappies łapiemy późnym popołudniem i po zmroku na moście Highway 846 i rampie dla łodzi Clark”. powiedział. Poinformował, że inne lokalne hotspoty to most kolejowy w Berlinie, zapora Pymatuning i most po zmroku oraz most międzystanowy 76 nad jeziorem Milton w wodzie o głębokości od 3 do 12 stóp na małych napinaczach do włosów.

„Ugryzienie jesienne będzie dobre na przystaniach w Mosquito State Park Marina, teraz, kiedy wędkarze mają dostęp”. powiedział Henninger.

READ  Jagiellonia - Górnik: skromne zwycięstwo Jagi na koniec roku

Zarbaugh z Polski szukał okoni w zalanych koronach drzew w Shenango. Powiedział, że jego wobler jest dobry do ścigania bzdur z ptakami.

„Jeśli przegapię rybę, myślę, że to bzdura, która nie dostanie całej zatyczki, więc wezmę mały dżig i złapię go”. powiedział. „Niektóre wierzchołki drzew są pełne bzdur”.

Walleye pro Cappelli twierdzi, że punkty i mosty w Mosquito i Pymatuning dały dobre wyniki. Zaleca rzuty i dżigowanie w pionie przez Vibes, Jigging Rapalas i Shiver Minnows.

„W Berlinie sprawdź punkty, wyboje i wokół mostów o głębokości od sześciu do 20 stóp”. powiedział. „Milton jest dobry w okolicach mostów i zatopionej wyspy”.

Rolland z Austintown powiedział, że ugryzienie rzeki Ohio w górę rzeki było silne. „Przez 90 procent moich ugryzień pracowałem na Strike King Popper w Tennessee Shad Color między barkami a brzegiem. Inne ugryzienia znajdują się na głębokości od dwóch do ośmiu stóp w pobliżu barek, ale górują nad dużymi łatami podwodnej trawy.

Breedlove powiedział, że chłodniejsza pogoda rozgrzała migrację pstrągów w jeziorze Erie, gdy podążają za ogromnymi ławicami przynęty do wód przybrzeżnych.

Przebył już wiele mil na Ohio 11 tej jesieni, kiedy zaciągnął swoją łódź, by trolować mury wokół Conneaut Harbor do Steelhead. Mówi, że łyżki ciągnięte z prędkością około 2 mil na godzinę działają dobrze na Erie „Srebrne kulki”.

Nowa książka Jacka Wollitza, The Common Angler: A Celebration of Fishing, zawiera historie kilku wędkarzy z obszaru Youngstown w znanych wodach rodzinnych. Lubi e-maile od czytelników. Wyślij wiadomość na adres [email protected]

Otrzymuj najnowsze wiadomości i nie tylko w swojej skrzynce odbiorczej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.