Liga Mistrzów UEFA. Do fazy grupowej docierają Dynamo Kijów, Ferencvaros i Olympiakos Pireus

Dynamo Kijów z Tomaszem Kędziorą w składzie wywalczyło awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Prawo do gry w Lidze Mistrzów wywalczyli również Węgier Ferencvaros i grecki Olympiakos Pireus.

Dynamo pokonało belgijskiego Genta w kluczowej fazie eliminacji. W pierwszym meczu ukraińskie drużyny wygrały 2: 1, aw rewanżu nie pozostawiły złudzeń i pokonały rywali 3: 0.

Vitalij Bujalski otworzył wynik spotkania ładnym uderzeniem pięty, po czym z rzutu karnego strzelili Carlos De Pena i Gerson Rodrigues. Tomasz Kędziora rozegrał w tym meczu 90 minut.

Pozostałe dwa wtorkowe spotkania 4. kolejki eliminacji Ligi Mistrzów zakończyły się bezbramkowo. Pozwoliło to węgierskiemu Ferencvarosowi wyeliminować Norwega Molde, mimo remisu 3: 3 w pierwszym meczu. Ferencvaros zrobił postępy dzięki bramkom wyjazdowym.

Mecz pomiędzy Omonia Nikozja i Olympiakosem Pireusem zakończył się bez bramek. Grecy, którzy w pierwszym spotkaniu wygrali 2: 0, wywalczyli awans do fazy grupowej LM.

Dzielenie płaskie

READ  Szkocja vs Polska: Steve Clarke zachęca graczy do wznowienia meczów towarzyskich od miejsca, w którym przerwali | wiadomości piłkarskie