Lewandowski nie może przestać strzelać dla Barçy przed wyjazdem do Bayernu

BARCELONA, Hiszpania (AP) – Robert Lewandowski zszedł z ławki, aby pomóc Barcelonie w sobotnim wygranym 4:0 meczu z Kadyksem w lidze hiszpańskiej.

Gra została zawieszona na ponad pół godziny, ponieważ sanitariusze Czerwonego Krzyża zajmowali się kibicem z pomocą medyczną na trybunach. Mężczyzna, który wydawał się mieć problemy z sercem, został ostatecznie usunięty na noszach, zanim wznowiono grę na ostatnie osiem minut.

Lewandowski strzelił swojego dziewiątego gola w pięciu meczach i podwoił prowadzenie Barcelony po trafieniu Frenkie de Jong w 55. minucie. Nie strzelił gola tylko w jednym meczu – w swoim debiucie – odkąd tego lata przeszedł do Barcelony z Bayernu.

Po przerwaniu gry dla chorego kibica Lewandowski asystował Ansu Fatiemu, zanim Ousmane Dembélé strzelił gola z dystansu, aby go unieszkodliwić.

Czwarte zwycięstwo w lidze hiszpańskiej z rzędu dało Barcelonie pierwsze miejsce w tabeli, o punkt przed Realem Madryt przed gospodarzem gospodarzy z Majorką w niedzielę.

Trener Xavi Hernández opuścił Lewandowskiego, Dembélé i Pedri Gonzáleza ze swojej pierwszej jedenastki przed wtorkowym wyjazdem do Niemiec w Lidze Mistrzów. Cała trójka weszła do gry wkrótce po golu De Jonga.

Xavi i kolega z Kadyksu Sergio González życzyli choremu kibicowi szybkiego powrotu do zdrowia i zgodzili się, że incydent, który uciszył stadion Nuevo Mirandilla w południowej Hiszpanii, był przypomnieniem, że piłka nożna to tylko gra.

„Po raz kolejny najważniejsze jest zdrowie” – powiedział Xavi. „Mamy nadzieję, że jak najszybciej wyzdrowieje”.