Connect with us

Sport

Letni festiwal sztuki kwitnie pomimo deszczu | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Jody Cercone (mężczyzna) z Boardman, z The Studio Workshop, trzyma duży obiektyw ze światła scenicznego, które powiększa jego twarz… Cercone był jednym z dostawców na festiwalu sztuki YSU w sobotę… Cercone używa innego naczynia takie jak stare Oświetlenie sceniczne do budowy zegarów, które następnie sprzedaje… R. Michael Semple

YOUNGSTOWN – Każdy, kto spędza czas z Jody Cercone, prawdopodobnie nigdy nie będzie musiał spędzać czasu na pytaniu o czas.

„Używam oświetlenia scenicznego i studyjnego, w tym jednego z WKBN, które ma co najmniej 50 lat”, mówi Cercone, który prowadzi The Studio Workshop ze swojego domu Boardman.

Po usunięciu reflektorów, przewodów gniazdowych i niektórych obwodów często dostosowuje otwory do zegarków o różnych rozmiarach, a także termometrów, wyjaśnia Cercone.

Jego przyciągające wzrok niezwykłe zegary pod jednym z wielu białych namiotów wskazywały, że nadszedł czas, aby 23. doroczny Letni Festiwal Sztuki Youngstown State University odbył się w centrum Wean Park w sobotni poranek z odsłonięciem długo oczekiwanego Shuba-Robinsona. Rozpoczęła się pomnik pamięci.

Oceniany festiwal sztuki trwa od 11 do 17 w parku.

W tegorocznym festiwalu bierze udział ponad 70 regionalnych i regionalnych artystów, rzemieślników i wykonawców – zauważyła Lori Factor, organizator imprezy. Wielu z nich powróciło – po odwołaniu w zeszłym roku z powodu pandemii COVID-19 – by sprzedawać liczne ręcznie robione i oryginalne wyroby jubilerskie, ceramikę, drewno, tekstylia, szkło i rzeźby.

Cercone przypomniał sobie, że do swojego pierwszego takiego projektu używał doniczki, którą jego córka sprzedawała online. Wkrótce szukał czegoś, co można by powszechnie zastosować do średnic soczewek zakupionych przez siebie lamp, co doprowadziło do decyzji o wyposażeniu ich w zegarki, które kupuje przez Internet, na pchlich targach i gdzie indziej.

„Usuwam mechanikę z równania” – powiedział Cercone, dodając, że pracuje w rzemiośle od około siedmiu lat.

READ  Sathiyan Gnanasekaran z Tokio w zamknięciu w Polsce chce rywalizować i pozostać w formie

Jednak siła Charlene Pallante jest znacznie bardziej abstrakcyjna. Jej specjalnością jest wykorzystywanie różnorodnych mediów i metod bezszczotkowych do tworzenia kolorowych obrazów akrylowych na drewnianych klockach, podstawkach, płytkach ceramicznych i szkle.

Wiele jej prac pochodzi z łączenia farby i aerografu, suszarek do włosów, szpatułek i wirówek do ciast, powiedział Pallante, który kieruje sztuką Bellcamp Art of Niles.

Podczas gdy robiła co w jej mocy, aby uniknąć kropli deszczu, córka Pallante, Jessica Pallante z Kolumba, również zrobiła co w jej mocy, aby złożyć półkę przypominającą schody z pięcioma pracami jej matki, które miały zostać sprzedane.

Niewiele jest jednak abstrakcji na temat pola artystycznego Mary Umbaugh.

„Brałam zajęcia wieczorowe i letnie w Cleveland Institute of Art” – wspomina Umbaugh, założycielka Clay Connection w Hiram.

Umbaugh, była opiekunka, która jest artystką od prawie 30 lat, określa się mianem „garncarza produkcyjnego”, co oznacza, że ​​często duplikuje projekty, które stworzyła na miskach, filiżankach, spodkach, zestawach sake i innych przedmiotach .

Używa dużego koła i piekarnika oraz średnio i wysoko wypalonej gliny kamionkowej, która jest bezpieczna w kuchence mikrofalowej, zmywarce i piekarniku, zauważył Umbaugh.

Pomimo ulewnych deszczy czasami w sobotnie popołudnia, wiele osób poświęciło czas, aby cieszyć się powrotem różnych artystów, wykonawców i jedzenia. Wśród nich była Anissa Perrin z Polski i jej córka Gabbi Perrin.

„Po prostu cieszymy się, że tu jesteśmy. Miło jest być na zewnątrz po COVID – powiedziała Anissa.

Gabbi, która kupiła pomalowaną na szkle dynię i kubek, dodała, że ​​obie są również wdzięczne za wspieranie lokalnych artystów.

Ani kryzys zdrowotny, ani sobotnia deszczowa pogoda nie powstrzymały festiwalowiczów przed posuwaniem się naprzód, powiedział Factor.

„Po dwóch latach miło jest widzieć, jak artyści przynoszą swoje rzemiosło i dzieła sztuki” – dodała. „Artyści to bardzo prężna grupa”.

READ  Margie Arditi 1928-2021 | Wiadomości, sport, praca

[email protected]

Otrzymuj najnowsze wiadomości i nie tylko w swojej skrzynce odbiorczej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.