Connect with us

Sport

Lekkoatletyka – po pokonaniu „mitologicznego” Bubki, Duplantis spojrzał na Tokyo Gold | Sporty

Published

on

(Reuters) – Szwedzki tyczkarz Armand Duplantis powiedział, że chęć ulepszenia marki outdoorowej Siergieja Bubki zmotywowała go w sezonie 2020, a po tym, jak 21-latek pokonał 6,15 mln we wrześniu, Ukrainiec Aby ukryć te duże w cieniu, w przyszłym roku chce wejść wyżej.

Duplantis, srebrny medalista świata w Doha w zeszłym roku, ustanowił rekord świata pokonując 6,17 metra w hali w Polsce w lutym i cal w Glasgow w tym samym miesiącu.

Następnie przekroczył 6,14 metra Bubki w 1994 roku i zdobył złoto na spotkaniu Rome Diamond League we wrześniu.

World Athletics od 2000 roku nie rozróżnia rekordów halowych i outdoorowych w skoku o tyczce.

„To była główna motywacja na koniec sezonu outdoorowego, aby naprawdę osiągnąć 6,15 m i zostać najlepszym dotychczasowym skoczkiem” – powiedział Duplantis, który wygrał wszystkie 16 tegorocznych spotkań, aby zarejestrować doskonały sezon.

„Dorastając… widzisz Bubkę jako prawie tę mitologiczną istotę. Nie był prawdziwy w tym, co robił, wydawały się niemożliwe. Każdy rekord, na którym możesz go ocenić, szczególne uczucie. “”

Duplantis, nazwany na początku tego miesiąca sportowcem roku, teraz dąży do zdobycia złota na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

„Zdecydowanie myślę, że mogę skoczyć wyżej. Zawsze jest miejsce na poprawę. Jak wysoko? Nie wiem, ale jest jeszcze więcej,” powiedział.

„Zdobycie olimpijskiego złota to marzenie. Już jako dziecko chciałem zdobyć olimpijskie złoto, aby zostać najlepszym tyczką na świecie. To jest wielki cel na następny rok”.

(Relacja Shrivathsa Sridhar w Bengaluru; montaż: Peter Rutherford)

READ  Kalendarz sportowy 2021 - The San Diego Union-Tribune
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *