Legia Warszawa – Aston Villa 3:2: Zespół Unaia Emery’ego przegrał w debiucie w Lidze Konferencyjnej Europy | Wiadomości piłkarskie

Legia Warszawa – Aston Villa 3:2: Zespół Unaia Emery’ego przegrał w debiucie w Lidze Konferencyjnej Europy |  Wiadomości piłkarskie

Relacja, jak Paweł Wszołek z Legii Warszawa uważa, że ​​wczesny mecz Jhona Durana został odwołany; Gospodarze objęli prowadzenie po Erneście Muci, ale Lucas Digne wyrównał przed przerwą. Muci zdobywa zwycięską bramkę w drugiej połowie, wysyłając Aston Villę do porażki w Lidze Konferencji Europejskiej w grupie E

23:05, Wielka Brytania, czwartek 21 września 2023 r

Aston Villa poniosła chaotyczną porażkę 3:2 z Legią Warszawa w swoim debiucie w Lidze Konferencyjnej Europy.

Zwycięstwo Ernesta Muciego w drugiej połowie zapewniło Legii zasłużone zwycięstwo w Polsce, choć podopieczni Unaia Emery’ego dwukrotnie wyrównali.

W pierwszej połowie Paweł Wszołek i Muci dwukrotnie wyszli na prowadzenie Legii, ale wyrównali Jhon Duran i Lucas Digne.

Jednak sześć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Muci uderzył i Villa nie była w stanie dojść do siebie.

Jak zniszczono willę

Legia Warszawa w pełnym wymiarze czasowym świętuje zwycięstwo nad Aston Villą w Lidze Konferencyjnej Europy

Energiczni gospodarze potrzebowali zaledwie dwóch minut, aby wybrać gości z niepokojącą prostotą. Muci posłał Patryka Kuna prawym skrzydłem, a ten dośrodkował do nacierającego Wszołka, który z ośmiu metrów trafił do bramki.

Villa wyrównała jednak w szóstej minucie, kiedy strzał Nicolo Zaniolo z 25 jardów został odbity w poprzeczkę przez Kacpra Tobiasza, a Duran zareagował najszybciej, kiwając głową z bliskiej odległości.

Wiadomości o drużynie:

• Od sobotniego zwycięstwa 3:1 nad Crystal Palace Aston Villa dokonała pięciu zmian.
  • Matty Cash i Pau Torres siedzieli na ławkach rezerwowych, a Calum Chambers i Clement Lenglet zajęli miejsca w obronie.
  • W rezerwowych znaleźli się Douglas Luiz i Moussa Diaby, a dołączyli do nich Youri Tielemans i Leon Bailey. Ollie Watkins ustąpił miejsca Jhonowi Duranowi z przodu

Legia odzyskała jednak prowadzenie po 26 minutach, kiedy Wszołek dośrodkował do Muciego, który wbił piłkę w piłkę, po czym podopieczni Unaia Emery’ego ponownie wyrównali w pierwszej połowie. Zablokowany strzał Johna McGinna znalazł Digne’a na krawędzi pola karnego, a jego odbita woleja trafiła w górny róg.

Lee Hendrie nie może uwierzyć własnym oczom, gdy Aston Villa przegrywa z Legią Warszawa w Lidze Konferencyjnej Europy.

W drugiej połowie gospodarze nie marnowali czasu i ponownie wyszli na prowadzenie. Gual wybrał Muciego, który został odepchnięty od bramki przez Caluma Chambersa, ale mimo to zdołał minąć Martineza i w słupek.

Emery sprowadził na boisko Olliego Watkinsa, Douglasa Luiza i Moussę Diaby’ego, ale Villa prawie została w tyle, gdy Gualowi o włos nie udało się po tym, jak Martinez sparował uderzenie Bartosza Slisza.

Bramkarz Aston Villi Emiliano Martinez (z lewej) i jego kolega z drużyny Calum Chambers wyglądali na przygnębionych po porażce z Legią Warszawa

Od tego momentu szanse Legii na powrót do gry wydawały się nikłe, gdyż strzał Jacoba Ramseya minął obok bramki, a Villa na próżno szukała wyrównania w końcówce meczu.

Emery: Z innymi zawodnikami moglibyśmy przegrać

Menedżer Aston Villi Unai Emery: Wierzę w nasz zespół i naszych zawodników i mogliśmy przegrać ten mecz z innymi zawodnikami na boisku.

„Każdy mecz wyjazdowy w Europie jest trudny i jest to nowy krok, z którego musimy się uczyć”.

„Nadal mamy okazję ponownie zareagować, rozegramy jeszcze pięć meczów. Nie jest to dobry wynik, ale musimy się nauczyć i zrozumieć, jak podchodzimy do kolejnych meczów i tych zawodów.

Musimy zbudować skład, który będzie rozgrywał wiele meczów i potrzebujemy graczy w składzie, którzy dadzą im możliwość gry i wykorzystania swoich umiejętności.

„Drugą połowę rozpoczęliśmy dobrze, ale nagle straciliśmy kolejną szansę, a oni strzelili gola”.

„Mieli plan, zrobili dobre rzeczy i w niektórych momentach nie mogliśmy ich powstrzymać”.

Co dalej?

Aston Villa Idź na Stamford Bridge i poddaj się Chelsea w Premier League w niedzielę, początek o 14:00. Ich następny mecz w grupie E Ligi Konferencyjnej Europy odbędzie się na stadionie Villa Park Zrinjski w czwartek 5 października. Początek o 20:00

READ  Były mistrz Lakers sprzedaje pierścienie, aby zebrać fundusze dla Ukrainy

Legii Warszawa podróż do AZ Alkmaar w swoim następnym meczu w Lidze Konferencyjnej Europy, który odbędzie się 5 października. Początek o 20:00