Connect with us

Sport

Lawrence Okolie walczy z Łukaszem Różańskim o tytuł mistrza świata WBC w wadze brydżowej w Polsce | Wiadomości bokserskie

Published

on

Lawrence Okolie walczy z Łukaszem Różańskim o tytuł mistrza świata WBC w wadze brydżowej w Polsce |  Wiadomości bokserskie

W piątek 24 maja Lawrence Okolie zmierzy się z Łukaszem Różańskim o mistrzostwo świata WBC w wadze brydżowej na żywo w Sky Sports z Podpromie Arena w Rzeszowie.

Były mistrz świata Wielkiej Brytanii, Wspólnoty Narodów, Europy i WBO w wadze cruiser wraca na ring i ma zamiar zatriumfować w dwóch kategoriach wagowych, pokonując niepokonanego Różańskiego na podwórku mistrza.

Okolie, która reprezentowała drużynę GB na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 r., po raz pierwszy zdobyła mistrzostwo świata w marcu 2021 r., pokonując rodaka Różańskiego, Krzysztofa Głowackiego.

31-latek w swojej pierwszej zawodowej walce przekracza granicę 200 funtów po tym, jak w maju 2023 roku na stadionie Vitality w Bournemouth podjął decyzję większościową przeciwko swojemu byłemu koledze ze stajni, Chrisowi Billamowi-Smithowi, w epickim pojedynku o tytuł mistrza świata.

Aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo, użyj przeglądarki Chrome.

Łukasz Różański zaskoczył Alena Babicia pauzą w pierwszej rundzie i zdobył tytuł WBC w wadze brydżowej

„Nie mogę się doczekać wyjazdu do Polski i ponownego sprawdzenia się” – powiedział Okolie. „Różański to dobry mistrz o wybuchowym stylu, ale zadam poważne obrażenia. Nigdy nie widział takiej mocy jak ja.

Różański, który odniósł 14 ze swoich 15 zwycięstw w 1/8 finału, powróci do boksu najwyższej klasy w Rzeszowie po tym, jak zabezpieczył pas WBC wagi brydżowej dzięki brutalnemu zwycięstwu w pierwszej rundzie nad niepokonanym wcześniej Alenem Babicem na oczach swoich fanów w kwietniu ostatni rok.

„Bronię tytułu mistrza świata na własnym podwórku, w moim mieście, walcząc z byłym mistrzem świata” – powiedział Różański. „To fantastyczna walka, przez całe życie ciężko trenowałem do takich momentów”.

Walka o tytuł mistrza świata WBC w wadze brydżowej pomiędzy Łukaszem Różańskim i Lawrencem Okolie będzie drugą galą promowaną wspólnie przez BOXXER i Knockout Promotions po udanej współpracy zaplanowanej na kwiecień 2023 roku.

READ  World Athletics nagradza wydarzenia Turcji i Polski | KOMUNIKATY PRASOWE

„Jesteśmy zachwyceni możliwością powrotu do Polski i po raz kolejny współpracą z naszymi przyjaciółmi z Knockout Promotions podczas kolejnego spektakularnego wieczoru boksu” – powiedział Ben Shalom, dyrektor generalny i promotor BOXXER.

„Byłem przy ringu, gdy Rozanki pokonał Babicia w jednej rundzie i zdobył tytuł mistrza świata WBC w wadze brydżowej. Wiem więc, że Lawrence musi zrobić wszystko, co w jego mocy, aby sprowadzić pas z powrotem do Wielkiej Brytanii. Wierzę, że zobaczymy najlepszą i najbardziej niszczycielską wersję Lawrence’a Okolie w tej kategorii wagowej.

Pobierz Sky Sports na WhatsApp!

Kanał Sky Sports na WhatsAppie

Możesz teraz otrzymywać wiadomości i powiadomienia o najnowszych wiadomościach sportowych, analizach, szczegółowych funkcjach i filmach z naszego dedykowanego kanału WhatsApp.

Dowiedz się więcej tutaj…

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *