Lakeview usuwa początkowy deficyt, prowadzi Waterloo w strzelaninie PK i zdobywa pierwszy tytuł dystryktu od 2009 roku | Wiadomości, sport, praca

Lakeview usuwa początkowy deficyt, prowadzi Waterloo w strzelaninie PK i zdobywa pierwszy tytuł dystryktu od 2009 roku |  Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie personelu / Greg Macafee Drużyna piłkarska dziewcząt Lakeview Bulldogs podnosi swoje trofeum okręgowe po pokonaniu Waterloo Vikings w rzutach karnych w czwartek wieczorem na stadionie Niles’a Bo Rein.

NILES — Marissa Brown, trenerka piłki nożnej dziewcząt Lakeview, zatoczyła koło w czwartek wieczorem na stadionie Niles Bo Rein w finałach III ligi Akron I.

Ostatni raz Bulldogs dotarli do tytułu okręgowego i odnieśli zwycięstwo w 2009 roku, kiedy Brown był seniorem w Lakeview.

Po burzliwym konkursie, w którym dwóch strzelców strzeliło dwa gole i zakończyło się tym, że bramkarz Lakeview Ava Hipple zatrzymała ostatni rzut Waterloo Vikings w rzutach karnych, aby dać Bulldogs swój pierwszy tytuł okręgowy od 13 lat, Brown mógł się uśmiechnąć.

„To dla mnie surrealistyczne doświadczenie, ponieważ ostatnim razem, gdy Lakeview Lady Bulldogs zdobyły mistrzostwo okręgu, byłem w ostatnim roku gry dla zespołu” – powiedział Brown. „Zatoczenie pełnego koła było więc czymś wyjątkowym, zwłaszcza z tą niesamowicie utalentowaną grupą młodych kobiet. Rozwalili sobie tyłek, zasłużyli na to. Pośpiech, nastawienie, zaangażowanie i inteligentna i prosta piłka sprawiły, że odnieśliśmy sukces.

Gdy gra dobiegała końca do ostatnich minut i rzutów karnych, Brownowi powróciły wspomnienia z zeszłorocznego turnieju.

„Podobną sytuację mieliśmy w zeszłym roku. Poszliśmy w podwójnej dogrywce i zrobiliśmy oba sety PK” – powiedział Brown. „Więc było trochę przerażająco wkradać się z powrotem, ale wiedziałem, że w ciągu ostatnich kilku minut, jeśli przegramy ostatnie kilka minut, wszystko będzie w porządku, o ile dotrzemy do PKs, ponieważ nasza bramkarz Ava Hipple była tak solidna. Nic dziwnego, że wymyśla tę paradę.

Wikingowie numer 2 Waterloo nie przegrali meczu przez cały sezon, co pokazało na początku rywalizacji, ponieważ kontrolowali tempo gry i utrzymywali piłkę przez pierwsze 10 minut meczu. Ich wysiłki w końcu doszły do ​​skutku po około 11 minutach, kiedy Hipple, obrońca Bulldogs i napastnik Wikingów spotkali się z luźną piłką, zanim piłka uderzyła w stopę juniora Waterloo, Kairy English, który zdobył go na 1-0. . 0 ołowiu.

READ  Świątek pokonała Muchovą w finale French Open

Angielski był silny dla Wikingów przez cały sezon, zdobywając 49 bramek. Pomimo ich dwubramkowego występu, Bulldogi trzymały ich na dystans przez większość nocy.

„Mieliśmy informacje, że była utalentowaną zawodniczką i to zdecydowanie prawda” – powiedział Brown. „Więc byliśmy przygotowani, aby wykluczyć ich możliwości strzelania i myślę, że Annie Humphrey, nasza debiutantka, wykonała świetną robotę. Grała w defensywnej środkowej pozycji i kontynuowała całą grę, wyłączając ją.

Krótko po pierwszym golu Anglików Bulldogs odpowiedzieli jednym z nich, gdy starszy kapitan Alexis Busefink wbiegł prawą stroną boiska i wymusił rzut rożny. Rzut wolny, który nastąpił po tym, przeszedł tuż nad rękami bramkarz Waterloo Sophii Wood, a Anastatia Hall z Lakeview była w stanie wykończyć go z tylnego słupka, aby wyrównać mecz.

Hall dodał swój drugi mecz w niespełna 14 minut przed czasem w pierwszej połowie, kiedy Eliza Farr podała do Halla w środku pola karnego, a starszy kapitan postawił go 2-1.

„Chodziło o odwagę” – powiedziała Brown o zdolności swojego zespołu do odbicia się po deficycie jednego gola. „Rozmawialiśmy o tym przez cały sezon. Chodzi o odwagę, o dbanie o interesy, dawanie 110 procent i nie poddawanie się, a moje dziewczyny nie przestały ”.

Bulldogs utrzymywali prowadzenie przez resztę pierwszej połowy, zanim Wikingowie okazali się silni w drugiej, a Anglicy stracili główkę z rzutu rożnego przy drugim golu w meczu i wyrównali do dwóch.

Od tego momentu obie drużyny walczyły przez resztę gry, tworząc własne szanse. Zarówno Hall, jak i Lorelai Lowe pojawili się w Bulldogs w różnych momentach przy innych okazjach, ale żaden z nich nie był w stanie zarobić na tym odcinku, co doprowadziło do nadgodzin i rzutów karnych.

Bulldogs stracili wszystkie cztery z rzutów karnych, podczas gdy Wikingowie wykonali drugi rzut nad prawą stroną poprzeczki, a Hipple zrobił duży postój w czwartej próbie.

READ  Robert M. Billec 1946-2023 | Wiadomości, sport, praca

Lakeview zmierzy się teraz z Polską w regionalnych półfinałach w Rawennie we wtorek o 17:00