Kylian Mbappe strzelił dwa gole w swoim debiucie jako kapitan w Holandii, a Belg Romelu Lukaku zdobył hat-tricka w Szwecji | wiadomości piłkarskie

Kylian Mbappe strzelił dwa gole w swoim debiucie jako kapitan w Holandii, a Belg Romelu Lukaku zdobył hat-tricka w Szwecji |  wiadomości piłkarskie

Kylian Mbappe ponownie strzela bramki dla Francji, tym razem z opaską kapitańską w wygranym 4:0 meczu z Holandią; Romelu Lukaku zdobywa hat-tricka, gdy Belgia wygrywa 3:0 na wyjeździe ze Szwecją; Marcel Sabitzer z Manchesteru United strzelił dwa gole w wygranym 4:1 meczu Austrii z Azerbejdżanem

10:43, Wielka Brytania, sobota 25 marca 2023 r

Francja strzeliła trzy gole w pierwszych 22 minutach w drodze do wygranej 4:0 z Holandią w Paryżu, co zapewniło im doskonały początek eliminacji do Euro 2024.

Gole Antoine’a Griezmanna i Dayota Upamecano dały Francji drugie miejsce już po ośmiu minutach, zanim Kylian Mbappe zdobył trzecią bramkę i stracił z oczu gospodarzy po zaledwie ćwierć meczu przegranej z drużyną Ronalda Koemana.

Mbappe ponownie strzelił gola na dwie minuty przed końcem, aby zapewnić wicemistrzom pewną kontrolę nad swoją grupą kwalifikacyjną, podczas gdy ciężka porażka Holandii oznaczała, że ​​byli zawstydzeni pierwszym meczem Koemana od jego powrotu.

Gdzie indziej w grupie B, Grecja wygrała 3: 0 w Gibraltarze. Bramki Giorgosa Masourasa, Emmanouila Siopisa i Anastasiosa Bakasetasa zapewniły gościom drugie miejsce na samym początku tabeli przed Irlandią, która w poniedziałek rozpocznie sezon przeciwko Francji.

Romelu Lukaku strzelił hat-tricka, a Belgia pokonała problemy z mistrzostwami świata, wygrywając 3:0 na wyjeździe ze Szwecją, gdzie Zlatan Ibrahimovic przeszedł do historii, stając się najstarszym zawodnikiem w historii eliminacji EURO, kiedy został wprowadzony w 73. minucie.

„Chcę nadal grać w piłkę nożną” – powiedział później 41-latek. „Oczywiście, jeśli czuję się dobrze, to jest to mój priorytet. Czuję się bardzo dobrze w Milanie, jeśli chcą, żebym mnie zatrzymał, to jestem szczęśliwy”.

Belgowie utrzymali się z czołówki grupy przez Austrię, dla której Marcel Sabitzer z Manchesteru United strzelił dwa gole w wygranym 4:1 meczu z Azerbejdżanem.

Hat-tricka dla Belgii strzelił Romelu Lukaku

Czechy pokonały Polskę 3:1 w meczu otwarcia w Pradze i zapewniły sobie pole position w grupie, zdobywając dwa gole w pierwszych trzech minutach, podczas gdy Mołdawia i Wyspy Owcze zremisowały 1:1 w Kiszyniowie.

READ  Polska policja znajduje ciało młodego Syryjczyka w pobliżu białoruskiej granicy | Wiadomości, sport, praca

Dusan Tadić i Dusan Vlahovic strzelili gole w obu połowach, dając Serbii prowadzenie w wygranym u siebie 2:0 meczu z Litwą. W tej samej grupie Bułgaria przegrała u siebie z bałkańskim sąsiadem Czarnogórą 0:1.