Connect with us

Zabawa

Kiedy śpisz: 5 historii, które mogłeś przegapić, 24 października, wiadomości ze świata i najważniejsze artykuły

Published

on

Obama ostrzega przed Republikańskim zagrożeniem dla demokracji na polu bitwy USA

Były prezydent USA Barack Obama wezwał w sobotę wyborców do poparcia Demokratów w bezpośrednich wyborach stanowych, reklamowanych jako test perspektyw partii w przyszłorocznych wyborach w połowie kadencji – a Republikanów jako zagrożenie dla demokracji.

Demokrata Terry McAuliffe, który walczy o drugą kadencję jako gubernator Wirginii, widział, jak jego przywództwo zostało zmiażdżone w ostatnich sondażach i jest w martwym punkcie przed głosowaniem z 2 listopada z republikaninem Glennem Youngkinem.

Obama powiedział wiwatującemu tłumowi kilkuset entuzjastycznych zwolenników na Virginia Commonwealth University w Richmond, że Youngkin ograniczy praktyki, ograniczy dostęp do aborcji i poprze oszukańczą kampanię Donalda Trumpa mającą przekonać Amerykanów, że będzie ostatnim prezydentem, którego skradziono Joe Biden.

Obóz McAuliffe’a obawia się, że frekwencja wśród zwolenników może być niska w pozarocznych wyborach i popchnęła niektóre z największych hitów partii w końcowe etapy, w tym Pierwszą Damę Jill Biden i wiceprezydent Kamalę Harris.

CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ

Rosja umieszcza informatorów wideo o torturach na liście poszukiwanych

Rosja umieściła w sobotę na liście poszukiwanych byłego więźnia więzienia, który umieścił wstrząsające filmy przedstawiające gwałt i tortury w rosyjskim więzieniu.

Na stronie MSW podano, że Siergiej Sawielew, obywatel Białorusi ubiegający się o azyl we Francji, był poszukiwany w związku z bliżej nieokreśloną sprawą karną.

Savelyev przemycał materiał filmowy z więzienia w centrum Saratowa. Obawiając się represji, w lutym uciekł z kraju i w zeszłym tygodniu przybył do Francji, gdzie szukał azylu.

CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ

Uwięziony w „okrutnym” lesie migrant żałuje przejścia między Białorusią a UE

Wyczerpany i uwięziony w zimnym, „okrutnym” lesie libański fryzjer Ali Abd Alwareth powiedział, że żałuje swojej tygodniowej próby przekroczenia polsko-białoruskiej granicy do Unii Europejskiej.

24-letni Abd Alwareth, 24 lata, siedzi ze skrzyżowanymi nogami na sosnowych igłach i martwych liściach w pobliżu przygranicznego miasta Kleszczele we wschodniej Polsce i opisał ją jako piłkę do tenisa stołowego dla strażników.

READ  Frenzy wyprodukowało polską transmisję z Ultraliga Teamfight Tactics Championship Arcane

„Próbowałem przekroczyć granicę pięć czy sześć razy i za każdym razem zostałem złapany przez Polskę i deportowany z powrotem na granicę” – powiedział po angielsku. Tymczasem strona białoruska odmówiła mu powrotu do Mińska i powrotu do domu.

CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ

Reżyser jest „wypatroszony” śmiercią operatora w przypadkowej strzelaninie

Reżyser, który został postrzelony i ranny w wypadku na planie z aktorem Alekiem Baldwinem, powiedział w sobotę, że został „wypalony” przez śmierć operatora.

Joel Souza, który został trafiony w ramię, gdy Baldwin wystrzelił z rekwizytu z żywymi nabojami, przerwał milczenie, gdy śledztwo rozpoczęło się w trzecim dniu z kilkoma pytaniami o to, jak doszło do błędu.

„Jestem rozczarowany utratą mojej przyjaciółki i koleżanki Halyny. Była przyjazna, żywa, niesamowicie utalentowana, walczyła o każdy centymetr i zawsze sprawiała, że ​​stawałem się lepszy” – powiedział Souza w oświadczeniu.

CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ

Piłka nożna: płoną Chelsea i City, imploduje Everton

Liderzy Premier League Chelsea pokonali Norwich City 7-0 na Stamford Bridge, Manchester City wygrał w sobotę 4:1 z Brighton i Hove Albion, podczas gdy Everton poniósł szokującą porażkę 5:2 u siebie z Watford.

Reprezentant Anglii Mason Mount strzelił hat-trick dla Chelsea, który nie wykazał braku siły ognia pomimo nieobecności kontuzjowanych napastników Romelu Lukaku i Timo Wernera.

Mount objął prowadzenie w ósmej minucie, zanim skrzydłowy Callum Hudson-Odoi strzelił jedenaście minut później, gdy otrzymał ładne podanie od Mateo Kovacica i wykonał fajny finisz.

CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.