Connect with us

Sport

Kevin Pietersen dzieli się wiadomościami o swojej „najbliższej rodzinie, która właśnie uciekła z Ukrainy do Polski”.

Published

on

Zdjęcie akt byłego angielskiego krykieta i kapitana Kevina Pietersena© AFP

Były kapitan reprezentacji Anglii Kevin Pietersen udostępnił w poniedziałek na Twitterze aktualizację o swojej „bezpośredniej rodzinie”, która uciekła z Ukrainy z powodu trwającej rosyjskiej inwazji. Pietersen w swoim poście mówił o „miłości”, jaką otrzymali uciekający Ukraińcy z sąsiedniej Polski, do której przeniosło się wielu Ukraińców, w tym jego najbliższa rodzina.

„Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że Polska była niesamowita, jeśli chodzi o ucieczkę Ukraińców. Od granicy do miasta Warszawy. Miałem bliskich krewnych, którzy właśnie uciekli i mówią, że miłość, jaką otrzymali w Polsce, przewyższa wszystko, czego kiedykolwiek doświadczyłem. #ThankYouPoland” – napisał krykiecista na Twitterze.

Rosja i Ukraina prowadzą pierwsze rozmowy od wybuchu wojny w zeszłym tygodniu, a Kijów wzywa do „natychmiastowego zawieszenia broni”, ponieważ liczba uchodźców uciekających z kraju przekracza 500 000. Kiedy delegacje przybyły na rozmowy na granicy białorusko-ukraińskiej w piątym dniu moskiewskiej inwazji, ukraińska prezydencja wezwała do zawieszenia broni „i wycofania wojsk” – czego Moskwa prawie na pewno odmówi.

Tematy poruszane w tym artykule

READ  OVAC Samuel A. Mumley All-Star Koszykówka Porada Niedziela | Wiadomości, sport, praca
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.