Kazachstan awansował do finału Billie Jean King Cup, Francja wyprzedza Wielką Brytanię

15 kwietnia (Reuters) – Kazachstan po raz drugi dotarł do finału Billie Jean King Cup po pokonaniu Polski 3:1 w sobotnich eliminacjach, podczas gdy Francja pokonała zeszłoroczną półfinalistkę, Wielką Brytanię.

Mistrzyni Wimbledonu Elena Rybakina pomogła Kazachstanowi zdobyć w piątek prowadzenie 2:0, a siódemka na świecie nie miała problemów z pokonaniem Magdy Linette 6:4, 6:2, co dało jej drużynie niepodważalne prowadzenie w Astanie.

Kwalifikacje do najlepszych z pięciu obejmowały dwa mecze singlowe w piątek i dwa odwrotne mecze singlowe oraz mecz deblowy w sobotę.

Rodaczka Rybakiny Julia Putintseva miała zagrać w czwartym meczu singlowym, który nie został rozegrany, ale w deblu zagrała z Anną Daniliną.

Polska, bez kontuzjowanej numer jeden na świecie Igi Świątek, w końcu weszła na szachownicę, gdy Weronika Falkowska i Alicja Rosolska wygrały 6-4, 6-4 w zasadzie martwej gumy.

W Coventry Wielka Brytania nie mogła się równać z Francją, ponieważ mistrzyni WTA Finals, Caroline Garcia, zakończyła wyzwanie gospodarzy, pokonując Harriet Dart 6:1, 6:7 (10) 6:1 i dając im prowadzenie 3:0.

Po jednostronnym secie otwierającym, który trwał mniej niż pół godziny, Dart została zachęcona przez kibiców gospodarzy na arenie i zebrała się w dogrywce drugiego seta, gdzie uratowała dwa punkty meczowe.

Ale intensywny drugi set odcisnął swoje piętno na Dart, której zabrakło benzyny w trzecim secie, gdy Garcia przełamała się wcześnie, ponieważ kolejny podwójny błąd Brytyjczyka dał jej przewagę 2: 0.

Garcia poradził sobie z podwójną przerwą, a numer pięć na świecie zaserwował set, aby zapewnić Francji miejsce w finale.

Ukraina przegrała 2:0 z Czechami po piątkowym meczu Gummies, a Marta Kostiuk zmniejszyła stratę o połowę, pokonując byłą mistrzynię French Open Barborę Krejcikovą 3:6, 6:1, 6:4.

READ  Hubbard powstrzymuje Hardinga w dzikim zwycięstwie | Wiadomości, sport, praca

Jednak Marketa Vondrousova zakończyła remis dla Czechów, wygrywając 6:3, 6:4 z Katariną Zavatską, ponieważ drużyny zdecydowały się nie grać w deblu.