Kanadyjski łyżwiarz szybki na krótkim torze Dubois zdobywa złoto Pucharu Świata w Polsce

Steven Dubois z Kanady, widoczny na tym zdjęciu, zdobył w niedzielę złoto w finale biegu na 500 metrów mężczyzn podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim w Gdańsku. (Graham Hughes/The Canadian Press/File – źródło zdjęć)

Dzień po zdobyciu srebra w biegu na 500 metrów mężczyzn podczas zawodów Pucharu Świata w Gdańsku Steven Dubois dodał złoto w drugim niedzielnym finale biegu na 500 metrów.

Dubois z Terrebonne w Que, prowadził w wyścigu od startu do mety, uzyskując czas końcowy 40,303 sekundy.

Do srebra Denis Nikisha z Kazachstanu tracił 0,78 sekundy.

Felix Roussel z Sherbrooke w Quebecie początkowo wydawał się być drugi, ale Kanadyjczyk został zdyskwalifikowany za uderzenie ramieniem w walce z późniejszym brązowym medalistą Michałem Niewińskim z Polski.

Maxime Laoun z Montrealu zajął piąte miejsce w finale biegu na 1000 m mężczyzn wcześniej tego samego dnia, po zwycięstwie Park Ji Wona z Korea Południowa.

W wyścigu o kryształową kulę Park miał 1071 punktów, tuż przed Dubois z 1052 punktami w klasyfikacji generalnej. Kontuzjowany obecnie William Dandjinou z Montrealu jest trzeci z 784 punktami.

Pochodząca z Moncton w stanie New Jersey Courtney Sarault w niedzielę w finale biegu na 500 m kobiet zajęła piąte miejsce, co zapewniło jej miejsce w pierwszej dziesiątce rankingów kobiet Kryształowego Globu, pod przewodnictwem Kim Gilli z Korei Południowej.

Sarault współpracowała także z Kim Boutinem, Rikki Doakiem i Renee Marie Steenge w sztafecie kobiet na 3000 m, gdzie Kanadyjki zostały zdyskwalifikowane z powodu kary za zmianę pasa.

Zwyciężyła Holandia, a Korea Południowa i Stany Zjednoczone zdobyły odpowiednio srebro i brąz.

READ  Oddział Zachodni startuje solidnie, Polska bije | Wiadomości, sport, praca