Connect with us

Zabawa

Jesse Eisenberg ubiega się o obywatelstwo polskie

Published

on

Jesse Eisenberg ubiega się o obywatelstwo polskie

Jesse Eisenberg złożył wniosek o obywatelstwo polskie. W niedawnym wywiadzie dla „Głosu Wielkopolskiego” powiedział, że złożył wniosek dziewięć miesięcy temu i teraz „czeka na ostateczny podpis”.

„Moja rodzina pochodzi z południowego wschodu, z Krasnegostawu, z domu mojej żony. [Anna Strout] „Moja rodzina pochodzi z Łodzi. Chcieliśmy silniejszego połączenia z Polską. Chciałbym tu pracować częściej” – powiedział.

„Dorastając, słyszałem historie o stosunkach Polaków z moją żydowską rodziną i wszystkie były świetne: byliśmy najlepszymi przyjaciółmi z Polakami. Moja rodzina mieszkała w Krasnymstawie do wojny, jedna osoba przeżyła wojnę i przeprowadziła się do Szczecina. Niestety zmarła na Covid, więc sprawa jest jeszcze całkiem świeża.”

różnorodność zwrócił się do przedstawiciela Eisenberga z prośbą o komentarz.

Gwiazda „Social Network” była w Polsce gościem kongresu Impact’24. Wcześniej kręcił w Polsce film „Prawdziwy ból”. Eisenberg wyreżyserował, napisał scenariusz i zagrał u boku Kierana Culkina, znanego z filmu Sukcesja. Film, którego premiera odbyła się na Sundance, opowiada o dwójce kuzynów, którzy wyruszają do Polski w poszukiwaniu swoich korzeni.

Eisenberg powiedział, że film kręcono we wszystkich miejscowościach, z których pochodzi jego rodzina, m.in. w Lublinie, Warszawie, Krasnymstawie, a także w Kraśniku i Radomiu.

„Podczas mojej pracy tutaj spotkałem kilka osób, które pracowały na stanowiskach rządowych. Powiedziałem im: „Chciałbym budować lepsze relacje między Żydami i Polakami. Szkoda, że ​​nie są aż tak dobre. Chciałbym to zrobić. Stąd pochodzi moja rodzina, stąd pochodzi rodzina mojej żony. Czy jest możliwość ubiegania się o obywatelstwo polskie?”

Następnie Eisenberg będzie w New Jersey, kręcąc film o „bardzo nieśmiałej kobiecie, która dołącza do lokalnego teatru” oraz „Iniemamocni 3”.

„Film jest kręcony w Budapeszcie – oczywiście żałuję, że nie można go tu kręcić, ale Węgry oferują ulgi podatkowe, które przyciągają amerykańskich filmowców i chciałbym, żeby Polska je miała” – powiedział. Ale on wróci.

READ  10 najlepszych oryginalnych horrorów Netflix ocenionych

Powiedział, że do Polski ciągnęło go „osobiście”, ponieważ jego rodzina mieszkała tam „od wielu pokoleń, od wieków”. „Dzięki temu czuję się z czymś związany. W Ameryce wszyscy są nowi, z wyjątkiem ludzi, którzy byli tam pierwsi, rdzennych Amerykanów. Polska dała mi poczucie prawdziwego połączenia z czymś historycznie większym ode mnie”.

W rozmowie z różnorodnośćProducentka „Prawdziwego bólu” Ewa Puszczyńska przyznała, że ​​ekipa Eisenberga jest gotowa na powrót z kolejnym filmem.

„Zachęty są świetne, ale pula zasobów jest ograniczona. [They were] Myślałem o zrobieniu kolejnego projektu w Polsce, ale skończyły się pieniądze. System powinien działać przez cały rok” – powiedziała.

„Tymi filmami udowodniliśmy, że potrafimy sprawnie zorganizować produkcję w Polsce na każdym etapie. W przypadku filmu Jessego Eisenberga wszyscy oprócz aktorów i reżysera przyjechali z Polski” – kontynuowała Puszczyńska.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *