Connect with us

Sport

Ila Jean Martin 1938-2021 | Wiadomości, sport, praca

Published

on

CANFIELD – Ila Jean Martin, lat 82, zmarła w poniedziałek 22 marca 2021 roku w swoim domu w obecności kochającej rodziny.

Ila urodziła się 31 marca 1938 roku w Youngstown jako córka Johna Jamesa i Mary Doris Malone Martin.

Ukończyła Ursuline High School, gdzie była mażoretką, zdobyła wiele nagród barowych w Ohio, a następnie uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie edukacji i tytuł magistra edukacji na Uniwersytecie Stanowym w Youngstown. Kontynuowała naukę na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie i na Uniwersytecie Laval w Quebecu w Kanadzie ze specjalizacją w języku francuskim. Uczyła się także innych języków, w tym włoskiego.

Odkąd byłam dzieckiem, Ila Jean zawsze chciała zostać nauczycielką. Jako członkini klasztoru urszulanek, Ila (siostra Mary Doris, OSU) nauczała w różnych szkołach diecezji Youngstown. Pełniła funkcję dyrektora Szkoły Świętej Rodziny w Polsce iw tym czasie towarzyszyła czterem miejscowym uczniom w pierwszej międzynarodowej letniej wiosce Indii, gdzie zwiedzili Indie i wiele historycznych miejsc. Po przeprowadzce do Wirginii Ila uczyła podstawówki i gimnazjum w Prince William County School System. Posiada uprawnienia specjalisty w czytaniu oraz nauczyciela dla uczniów ze specjalnymi potrzebami. Oprócz zajęć w pełnym wymiarze godzin Ila uczyła także dorosłych czytania.

Ila była oddaną katoliczką i członkinią parafii św. Michała. Służyła wielu zawodowym członkostwom w Ohio i Wirginii, w tym była członkiem i oficerem VFW Auxiliary Post 9571.

Lubiła podróżować, szczególnie do Irlandii, Włoch i Kanady. Kochała zwierzęta, wiele psów i kotów w swoim życiu, a także konie, które lubiła pokazywać na zawodach. Ila lubiła też gotować i dekorować ciasta, ale co najważniejsze, była oddana swojej rodzinie i bardzo tęskniła za jej siostrami oraz wieloma siostrzenicami i siostrzeńcami.

Przeżyła ją jej rodzeństwo Elaine Martin, siostra Mary Peter Martin. FSP (Mary Louise), Ellen Martin, Regina (Everett) Spell, Rita (Don) Knauf i Kelly Hardinger.

READ  Filip Hrgovic chce, aby Anthony Joshua walczył

Oprócz rodziców, jej bracia William, John, Timothy i Vincent zmarli przed Ila. oraz jej siostry Evelyn Hilden, Coletta Hutchins, Theresa Osthoff i Frances Martin.

Rodzina pragnie podziękować Hospicjum Doliny za wsparcie i opiekę nad Ili i jej rodziną.

Przyjaciele mogą zadzwonić do parafii św.Michała w czwartek 25 marca 2021 r. W godzinach od 10:00 do 11:00, po czym odbędzie się chrześcijańska msza pogrzebowa o godzinie 11:00. Ze względu na obecną sytuację w zakresie zdrowia publicznego uczestnicy muszą nosić maskę na twarz i przez cały czas przestrzegać protokołów dotyczących dystansu społecznego.

(specjalna wskazówka)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *