Hurkacz pokonuje Miedwiediewa o tytuł Halle, ostrzega Wimbledon

19 czerwca (Reuters) – Polak Hubert Hurkacz pokazał w niedzielę swoje kwalifikacje do Wimbledonu, pokonując numer jeden na świecie Daniila Miedwiediewa 6-1, 6-4, aby wygrać turniej trawiasty ATP 500 w Halle w Niemczech.

Światowy numer 12 Hurkacz pokonał Miedwiediewa i Rogera Federera w drodze do półfinału na Wimbledonie w zeszłym roku i pokazał, że po raz kolejny będzie siłą, z którą trzeba się liczyć, gdy mistrzostwa rozpoczną się 27 czerwca.

Halle jest piątym tytułem ATP w singli 25-letniego Polaka i jak dotąd bezbłędnie utrzymywał swój rekord w finale, wygrywając w nieco ponad godzinę, kiedy zamienił swój drugi punkt meczowy z woleja bekhendowego.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Jestem bardzo podekscytowany, trochę czekałem na swój pierwszy (tytuł) w tym roku” – powiedział Hurkacz podczas swojego zwycięskiego przemówienia. „Cieszę się, że wygrałem swój pierwszy tytuł ATP 500 i oczywiście na trawie jest to bardzo wyjątkowe.

„Daniil jest niesamowitym zawodnikiem. Jest najlepszym graczem na świecie, więc bardzo trudno jest grać przeciwko niemu. Na początku wszystkie trafne strzały szły po mojej myśli, więc zdecydowanie nabrałem rozpędu”.

Dla kontrastu była to piąta z rzędu porażka w ligowym meczu Miedwiediewa, który nie zdobył tytułu od czasu, gdy odmówił Novakowi Djokovicowi kalendarzowego Grand Slam wygrania US Open 2021 za swój pierwszy poważny triumf.

Miedwiediew, któremu nie wolno było grać na Wimbledonie z powodu zakazu gry dla rosyjskich i białoruskich graczy, wszedł do niedzielnego meczu po tym, jak nie stracił seta i obronił 22 z 23 breakpointów, z jakimi miał do czynienia w swoich czterech meczach.

Jednak Rosjanin miał problemy ze zdobyciem pierwszego zagrywki, ponieważ Hurkacz błyskawicznie objął prowadzenie 5:0 z dwiema przerwami w podawaniu przeciwnika.

READ  FIFA nie podejmuje żadnych działań w związku ze starciem Kyle'a Walkera i Kamila Glika podczas losowania Anglia-Polska w zeszłym miesiącu | Wiadomości piłkarskie

Miedwiediew ostatecznie utrzymał 1-5, zanim Hurkacz zakończył seta otwierającego w 27 minut.

Frustracja Miedwiediewa nie skończyła się jednak w secie numer dwa, gdyż Polak wcześnie przełamał serwis i nadal dominował w rajdach zarówno z tyłu kortu, jak i zbliżając się do siatki.

Miedwiediew obronił dwa break pointy, aby utrzymać serw, by trzymać się blisko Hurkacza w siódmym meczu, ale nie udało mu się odzyskać przerwy przeciwko swojemu przeciwnikowi, który przez cały mecz nie dał Rosjanowi ani jednej okazji.

„Dzisiaj serwowałem całkiem nieźle i nabrałem rozpędu od pierwszego meczu” – dodał Hurkacz.

„Zaoszczędziłem kilka dwójek na moim serwisie, a potem udało mi się przełamać serwis Daniila, więc zdecydowanie nabrałem rozpędu. Bardzo się cieszę, że wygrałem przed tak wspaniałą publicznością.