Connect with us

Sport

Holcim nabywa wytwórnie betonu towarowego od Ol-Trans w północnej Polsce

Published

on

Holcim nabywa wytwórnie betonu towarowego od Ol-Trans w północnej Polsce

Holcim Group Services Ltd / Słowa kluczowe: Przejęcie
Holcim nabywa wytwórnie betonu towarowego od Ol-Trans w północnej Polsce
19.07.2022 / 07:01

  • Wiodący gracz na rynku betonu towarowego w północnej Polsce ze sprzedażą netto 27 mln CHF w 2022 r.

  • Rozszerza portfolio betonu towarowego Holcim w aglomeracji trójmiejskiej Gdańsk-Sopot-Gdynia

  • Akwizycja wspierająca cel Holcim, jakim jest osiągnięcie 25% sprzedaży betonu towarowego za pomocą zielonego betonu ECOPact

Holcim podpisał umowę z Ol-Trans, wiodącym producentem betonu towarowego na obszarze Gdańsk-Sopot-Gdynia, na zakup pięciu betoniarni. Przy szacowanej sprzedaży netto na poziomie 27 mln CHF w 2022 r. transakcja wzmocni lokalną sieć betonu towarowego Holcim i ugruntuje pozycję lidera rynku w północnej Polsce. Transakcja ta zwiększy również sprzedaż przez Holcim zielonego betonu ECOPact, który ma do 50% mniejszy ślad węglowy w Polsce. Klienci korzystają również z lepszego dostępu do zrównoważonych rozwiązań, takich jak Agila Fibro, samozagęszczalny beton, który zmniejsza zużycie zbrojenia stalowego o 40% do 50%.

Miljan Gutovic, Dyrektor Regionu Europa Bliski Wschód Afryka: „Dzięki temu przejęciu rozszerzymy obecność ECOPact Green Concrete, pierwszej i najbardziej wszechstronnej oferty zrównoważonego betonu w Polsce. Ol-Trans to wieloletni partner Holcim oraz rozwijająca się i odnosząca ogromne sukcesy firma. Serdecznie witam pracowników Ol-Trans w rodzinie Holcim i nie mogę się doczekać rozpoczęcia naszej kolejnej ery wspólnego rozwoju”.

Firma Ol Trans została założona w 1990 roku. Oprócz produkcji i sprzedaży betonu firma wspierała również budowę dróg, rozbiórki oraz usługi logistyczne. Przejęcie jest zgodne z celem Holcim, jakim jest napędzanie rentownego wzrostu dzięki innowacyjnym rozwiązaniom budowlanym, od zielonego betonu ECOPact po energooszczędne systemy dachowe. Transakcja ma zostać zamknięta w czwartym kwartale 2022 roku.

O Holcimiu
Holcim buduje postęp dla ludzi i planety. Jako światowy lider w innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązaniach budowlanych, Holcim zapewnia bardziej ekologiczne miasta, inteligentniejszą infrastrukturę i lepszy standard życia na całym świecie. Z zrównoważonym rozwojem w centrum swojej strategii, Holcim ewoluuje w kierunku firmy o zerowej wartości netto, a jej ludzie i społeczności są w centrum jej sukcesu. Jako wiodąca na świecie firma recyklingowa, firma promuje budownictwo o obiegu zamkniętym, aby budować więcej za mniej. Holcim jest firmą stojącą za niektórymi z najbardziej zaufanych światowych marek w branży budowlanej, w tym ACC, Aggregate Industries, Ambuja Cement, Disensa, Geocycle, Holcim, Lafarge i Malarkey Roofing Products. Holcim to 70 000 ludzi na całym świecie, których pasją jest dokonywanie postępów dla ludzi i planety w czterech liniach biznesowych: Cement, Beton Gotowy, Kruszywa oraz Rozwiązania i Produkty.

Dowiedz się więcej o Holcimie na www.holcim.comi śledź nas dalej LinkedIn oraz Świergot.

Ważne zastrzeżenie — oświadczenia dotyczące przyszłości:
Niniejszy dokument zawiera stwierdzenia dotyczące przyszłości. Takie stwierdzenia dotyczące przyszłości nie są przewidywaniami wyników lub innych wskaźników wydajności, ale raczej trendami lub celami, w zależności od przypadku, w tym w odniesieniu do planów, inicjatyw, wydarzeń, produktów, rozwiązań i usług, ich rozwoju i potencjału. Chociaż Holcim uważa, że ​​oczekiwania odzwierciedlone w takich stwierdzeniach dotyczących przyszłości są uzasadnione na dzień publikacji niniejszego dokumentu, ostrzega się inwestorów, że stwierdzenia te nie stanowią gwarancji przyszłych wyników. Rzeczywiste wyniki mogą się znacznie różnić od stwierdzeń dotyczących przyszłości ze względu na szereg czynników ryzyka i niepewności, z których wiele jest trudnych do przewidzenia i ogólnie poza kontrolą Holcim, w tym między innymi ryzyka opisane w Raporcie Rocznym Holcim dostępnym na jego stronie internetowej (www.holcim.com) oraz niepewności związanej z warunkami rynkowymi i realizacją naszych planów. W związku z tym ostrzegamy, aby nie polegać nadmiernie na stwierdzeniach dotyczących przyszłości. Holcim nie zobowiązuje się do aktualizowania tych wypowiedzi prognozujących.

Koniec publikacji w mediach

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *