Connect with us

Sport

Holandia i Polska przypieczętowują zwycięstwo w finałach Billie Jean King Cup

Published

on

(Reuters) – Holandia i Polska odniosły decydujące jedno-dwa zwycięstwa, aby w sobotę rozegrać swoje play-offy w Billie Jean King Cup, ale Wielka Brytania, Włochy i Kanada miały łatwiejsze przejścia.

W Den Bosch Holendrzy byli bez numeru 11 na świecie, Kiki Bertens, z powodu kontuzji drugiego dnia i byli 2: 1 za Chinami po tym, jak Wang Xiyu pokonał Lesley Kerkhove w pierwszym pojedynku w sobotę.

Ale Aranxta Rus pokonał Wanga Xinyu, aby wyrównać remis, a następnie połączył siły z Demi Schuursem, aby pokonać Zhang Shuai i Zu Yifan i przepuścić gospodarzy.

Równie blisko było w Polsce, gdzie gospodarze zostali zmarginalizowani przez Brazylię.

Brazylijka Carolina Meligeni Alves zdobyła decydujący dublet, pokonując Katarzynę Kawę, ale Polacy zwyciężyli 3: 2, gdy Kawa i Magdalena Frech wrócili po meczu z Meligeni Alves i Luisą Stefani.

Kazachstan wygrał również kluczową porażkę z Argentyną.

Wielka Brytania prowadziła przez noc w Meksyku 2: 0 z Meksykiem, ale Marcela Zacarias pokonała Heather Watson, aby utrzymać remis przy życiu.

Katie Boulter okazała się zbyt silna, by Giuliana Olmos wygrała remis dla gospodarzy.

Włochy pokonały Rumunię 3: 1, a kanadyjska nastolatka Leylah Annie Fernandez przypieczętowała ścieżkę swojego kraju, dając swojej drużynie niepodważalną przewagę 3: 0 nad Serbią dzięki wygranej 3 setów z Niną Stojanovic.

Ukraina pokonała Japonię 4: 0, a Anastasija Sevastova zapewniła Łotwie zwycięstwo 3: 1 nad Indiami.

Ośmiu zwycięzców awansuje do przyszłorocznej rundy kwalifikacyjnej, gdzie mają nadzieję dotrzeć do finału Billie Jean King Cup w 2022 roku.

Stary Fed Cup został w zeszłym roku przemianowany i nazwany na cześć wielkiego amerykańskiego i 12-krotnego indywidualnego mistrza Wielkiego Szlema, który wygrał pierwszy turniej prawie 60 lat temu.

Tegoroczny finał 12 drużyn został przełożony z powodu pandemii, a nowy termin nie został jeszcze wyznaczony.

READ  Polska, wygrana South Range; WB Nips Devils | Wiadomości, sport, praca

(Zgłaszanie przez Martyn Herman; Edytowanie przez Clare Fallon)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *