Hokej na lodzie: Wielka Brytania pokonuje Polskę w dogrywce I ligi Mistrzostw Świata

Źródło obrazu, Hokej na lodzie w Wielkiej Brytanii

opis obrazu,

Liam Kirk i Nathanael Halbert ustawili Ben Lake, aby strzelił zwycięskiego gola

Wielka Brytania zapewniła sobie drugie z dwóch zwycięstw na Mistrzostwach Świata w hokeju na lodzie I ligi po dramatycznym zwycięstwie 5:4 nad Polską w Nottingham.

Ben Lake strzelił zwycięskiego gola po tym, jak GB początkowo pozwoliło na utratę prowadzenia 3:1, a następnie Polska wyrównała na 47 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry.

Dla gospodarzy gole zdobyli także kapitan Jonathan Phillips, Cade Neilson, Liam Kirk i Mike Hammond.

Ich następny mecz odbędzie się we wtorek przeciwko Litwie.

Po pokonaniu Korei w pierwszym meczu w sobotę drużyna GB rozpoczęła mecz pełna pewności siebie i objęła prowadzenie po Phillipsie, po czym Dominik Pas wyrównał pod koniec pierwszej kwarty i było już 1:1.

Neilson i Kirk powiększyli prowadzenie w drugiej kwarcie, po czym Paweł Zygmunt zmniejszył deficyt, a Kamil Walega wyrównał.

Wydawało się, że Hammond zwyciężył dzięki bramce w przewadze w trzeciej kwarcie, ale Polska, która w pierwszym meczu pokonała Litwę 7:0, ponownie zremisowała na 47 sekund przed końcem dogrywki.

W wydarzeniu weźmie udział sześć drużyn – Wielka Brytania, Polska, Litwa, Włochy, Korea i Rumunia – które będą rywalizować o miejsce w 16-zespołowej elitarnej grupie mistrzowskiej, a dwie najlepsze drużyny awansują do najlepszych Mistrzostw Świata 2024 w Czechach.

Wielka Brytania wraz z Włochami spadła w zeszłym roku z grupy Championship.

W pozostałych niedzielnych meczach Włochy z łatwością pokonały Koreę 6:1 i zapewniły sobie drugie zwycięstwo w dwóch meczach, natomiast Rumunia przegrywała 2:0 i pokonała Litwę 3:2.