Hinton, Gough zdobywają złoto jako najlepszy medal w USA

Stany Zjednoczone Ameryki prowadziły w klasyfikacji medalowej po tym, jak William Hinton i Alicia Kathleen Gough zdobyli złoto w pułapce w drużynie mieszanej w ostatnim dniu zawodów ISSF World Cup Shotgun Doha 2023. Na strzelnicy w Lusail Hinton i Gough pokonali Talala Alrashidi i Sarę Alhawal z Kuwejtu 6:0 we wczorajszym meczu o złoty medal. Stany Zjednoczone zakończyły mistrzostwa z sześcioma medalami – trzema złotymi, dwoma srebrnymi i jednym brązowym. W szczególności Hinton był wczoraj w ogniu, kiedy osiągnął idealne 90, wliczając wszystkie eliminacje. Brązowy medal wywalczyli Polki Sandra Bernal i Piotr Kowalczyk, którzy pokonali Turkiye Pelina Rumeysę Kayę i Tolgę Tuncera z wynikiem 6. 4 w emocjonującej dogrywce. Rundę kwalifikacyjną zwieńczyli Alhawal i AlRashidi po tym, jak duet z Kuwejtu zakończył ze 145 bramkami. Hinton i Gough byli blisko drugiego miejsca z wynikiem 144, a następnie Kaya i Tuncer oraz para Bernal i Kowalczyk z wynikiem 143. Para z Indii Prithviraj Tondaiman i Shreyasi Singh zajęła szóste miejsce, osiągając łączny wynik 142 na 150 w eliminacjach, o punkt mniej niż brązowy medal kwalifikacyjny z wynikiem 143. Dwie drużyny z Kataru, Hassan Kholoud al-Khalaf / Saeed Abusharib i Metha Hamad Albinali / Ahmad Majid al-Khelaifi, zajęły 20. i 23. miejsce z odpowiednio 133 i 124 bramkami. Odbyły się dziewięciodniowe mistrzostwa świata przez Qatar Shooting and Archery Association pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Strzelectwa Sportowego. Włochy zajęły drugie miejsce z jednym złotym i trzema brązowymi medalami, wyprzedzając Australię i Turcję, z których każdy zdobył złoty medal i trzecie miejsce. 12-etapowa seria Pucharu Świata ISSF przeniesie się teraz do Bhopalu w Indiach na rundy z karabinu i pistoletu przed sześcioma kolejnymi rundami w Larnace (Cypr), Limie (Peru), Kairze (Egipt), Baku (Azerbejdżan), Ałmaty (Kazachstan) , Lonato (Włochy) i Rio De Janeiro (Brazylia).