Connect with us

Zabawa

Hania i Dobrawa, najmłodsi kompozytorzy, którzy kiedykolwiek podpisali kontrakt z DG, wydają swój debiutancki album Inner Symphonies

Published

on

Pionierski duet kompozytorski Hania & Dobrawa wydaje dziś na Deutsche Grammophon swój długo oczekiwany debiutancki album Inner Symphonies. Polska kompozytorka-pianistka-śpiewaczka Hania Rani i kompozytorka-wiolonczelistka Dobrawa Czocher, dwaj najmłodsi kompozytorzy, którzy kiedykolwiek podpisali kontrakt z tą wytwórnią, łączą fortepian, wiolonczelę i elektronikę na ponadgatunkowym, definiującym styl albumie z dziesięcioma utworami, które są bliskie do partnerstwa artystycznego, które rozwija się od czasu, gdy poznali się we wczesnej młodości w gdańskiej szkole muzycznej.

Nagrany w Filharmonii Szczecińskiej w rodzimej Polsce Inner Symphonies jest ich pierwszym pełnym albumem z oryginalnymi utworami. Łączy złożone dźwięki instrumentalne i elektroniczne w emocjonalnie naładowaną, zawsze liryczną, uduchowioną wizję współczesnej muzyki klasycznej, która zabiera słuchacza w podróż od zimy do wiosny, od ciemności do światła, od rozpaczy do nadziei. „To naprawdę pochodzi z naszych dwóch bardzo bliskich, ale bardzo różnych światów” – wyjaśnia Hania. „Wewnętrzne oznacza coś małego, prywatnego, intymnego, podczas gdy symfoniczne oznacza coś wielkiego. To dla nas nowa przygoda”.

Trzy e-single, które ukazały się w lipcu (Con Moto) i wrześniu (Dunkel, There will Hope), dały już przedsmak muzyki z albumu, a fani mogli zobaczyć również znakomity występ duetu na żywo z Yellow DG Lounge. noc na Reeperbahn Festival w zeszłym miesiącu w Hamburgu.

Na początku tego roku Hania i Dobrawa wystąpiły w kampanii reklamowej Netflix Polska nowego thrillera Open Your Eyes, opartego na ich zapadającej w pamięć kompozycji Dunkel. W ramach tego innowacyjnego projektu artyści byli podłączeni podczas występu do interfejsu mózg-komputer, a zebrane sygnały zostały przetłumaczone na symulowane animacje 3D w czasie rzeczywistym i wyświetlane z powrotem na otoczenie. Cały film można obejrzeć tutaj.

Obaj artyści studiowali na renomowanym Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie iw Niemczech. Hania zdobyła uznanie krytyków i odniosła sukcesy na listach przebojów w Polsce i Wielkiej Brytanii swoim solowym debiutanckim albumem, a Dobrawa zrobiła imponującą karierę jako solistka, kameralistka i wiolonczelistka orkiestrowa.

READ  Lala Grska nie żyje. Aktorka dziecięca została nazwana „Polish Shirley Temple”

Duet zabierze Inner Symphonies na dużą europejską trasę jesienią, z koncertami w Paryżu, Londynie, Dublinie, Zurychu, Utrechcie, Kolonii, Karlsruhe, Berlinie, Wiedniu, Pradze, Warszawie, Barcelonie i Madrycie.

Tracklista wewnętrznych symfonii
1. Otwarcie
2. Z Moto
3. Pieśń wieloryba
Czwarty krzyk
5. Będzie nadzieja
6. animacja
7. Demony
8. Malasana
9. Ciemny
10 wiosna

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *